У Молдові відзначили День Соборності України

У Молдові відзначили День Соборності України

Фото
Укрінформ
У Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Молдові відзначили День Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Молдові, у заході взяли участь дипломати, керівники та активісти української громади, журналісти.

День Соборності України ми не лише згадуємо видатних діячів минулого. Ми вклоняємося пам'яті сучасних українських героїв – героїв Небесної сотні, героїв війни за незалежність України у боротьбі з російськими агресорами. Ми пам’ятаємо, що 22 січня 2014 року загинули перші активні учасники Революції гідності: Нігоян, Вербицький та Жизневський. Вони боролися за незалежність України у наш час і віддали за це свої життя. А 20 лютого в Україні вшановують пам’ять героїв Небесної сотні", - зазначив посол України у Молдові Іван Гнатишин.

Дипломат нагадав присутнім хронологію основних подій в історії державотворення України, роль керівників першої Української держави у визвольній боротьбі. Він провів паралелі з сьогоденням, коли Україна знову змушена виборювати свій суверенітет та захищати територіальну цілісність.

Читайте також: В столиці Латвії відзначили День Соборності України та 100-річчя УНР

Гнатишин наголосив на необхідності консолідації зусиль українців з метою протидії засобам гібридної війни, яку веде Росія проти України, акцентував на незворотності курсу України на інтеграцію до ЄС і прагненні народу жити у демократичному суспільстві.

Присутніх привітав також голова української громади Молдови Микола Олійник.

Учасники заходу вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-