SELECT p.id,p.filename, p.memo_ukr memo, g.photo_id main_photo, g.name_ukr gname FROM photos p LEFT JOIN galleries g ON g.id=p.gallery_id AND g.photo_id=p.id WHERE p.gallery_id=? ORDER BY main_photo DESC, p.weight У Молдові вшанували пам'ять жертв Голодомору - 28.11.2017 12:44 — Новини Укрінформ
У Молдові вшанували пам'ять жертв Голодомору

У Молдові вшанували пам'ять жертв Голодомору

Фото
876
Ukrinform
У Кишинівському ліцеї імені Спіру Харет вшанували пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 і 1946-1947 років.

У заході, який відбувся в понеділок увечері, взяли участь Надзвичайний і Повноважний посол України в Молдові Іван Гнатишин, дипломати, представники українських громадських організацій, просвітницьких та наукових кіл, журналісти, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Вшанування пам'яті жертв Голодомору в Молдові / Фото: Зінаїда Гурська, Укрінформ

«Від голоду в Україні загинуло понад три мільйони українців. На засіданні Верховної Ради України парламентарії визнали Голодомор в Україні геноцидом проти українського народу. Таку ж оцінку дали і 14 країн світу. Десятки країн підтримали Україну з іншим формулюванням - «злочин проти людяності». Розглянуто та прийнято резолюції Парламентської Асамблеєю Ради Європи, Європарламенту, ОБСЄ і ООН», - зазначив у своєму виступі посол Гнатишин.

Дипломат також наголосив, що, розповідаючи про ці трагічні події, Україна хоче віддати данину пам'яті жертвам Голодомору 1932-1933 років та розповісти про це молодим поколінням, щоб катастрофа не повторилася ніколи. Він подякував присутнім за підтримку України.

Про трагічні сторінки Голодомору в Україні розповіли учасники театралізованого дійства та матеріали представленої експозиції, основою якої стали фотографії та документи, свідчення очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 та 1946-1947 років.

Учасники заходів запалили свічки пам'яті і хвилиною мовчання вшанували пам'ять невинних жертв геноциду українського народу.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-