У Вільнюсі відбулися урочисті заходи на честь 400-річчя Василіянського чину

У Вільнюсі відбулися урочисті заходи на честь 400-річчя Василіянського чину

Фото
1485
Ukrinform
10-12 листопада у столиці Литви пройшло масштабне святкування на честь 400-річчя Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ) за участю Блаженнішого Святослава (Шевчука), на яке приїхали українські паломники з багатьох країн Європи.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Цей храм тепло обіймає в такому холодному кліматі усіх своїх дітей, які прибули з України, Білорусі, Естонії, Латвії, Польщі, адже всі ми є дітьми однієї і тої самої Церкви. Церкви, яка вертається до Вільнюса, як до свого рідного дому. Це зустріч не лише між нами, які приїхали з різних околиць в одне місце, але - із Живим Богом, який особисто зараз є присутній поміж нас»,  - сказав під час Літургії Предстоятель УГКЦ.

В цій проповіді Блаженніший Святослав пояснив духовний зміст і значення трьох ювілеїв, які цього року святкує УГКЦ: 400 років оновлення древнього монашества Київської Церкви у Василіянському Чині (початок цьому було покладено в монастирі та храмі Святої Трійці у Вільнюсі), 380-ті роковини блаженної кончини Митрополита Київського Йосифа Велямина Рутського та 150-ті роковини канонізації на престолах Вселенської Церкви Святого священномученика Йосафата (Кунцевича). Так вийшло, що всі ці три події пов’язані з Василіянським монастирем і храмом Пресвятої Трійці у Вільнюсі. 

На завершення Літургії Блаженніший Святослав, подякував кардиналові Аудрісу Юозасу Бачкісу та Архієпископу Гінтарасу Лінасу Грушасу за підтримку і солідарність з Українською Греко-Католицькою Церквою.

Після промов та ювілейного благословення відбулося посвячення підвального приміщення храму, де були віднайдені останки місцевих архимандритів. Блаженніший Святослав з учасниками ювілейних заходів відвідали місце вшанування великої спільної святині християн всіх конфесій - Остробрамської ікони Божої Матері, яка знаходиться в надбрамній каплиці Вільнюса. Також цього дня відбулася урочиста академія з нагоди Василіянського ювілею у Націоанальній філармонії Литви.

На святкування ЧСВВ зібралося кількасот паломників з українських діаспор Литви, Білорусі, Польщі, Латвії, Естонії, а також України. Вони спілкувалися між собою і з ієреями УГКЦ, ЧСВВ, перш за все, з Блаженнішим Святославом і Протоархимандритом Василіянського Чину Св. Йосафта Всесвітлішим отцем Ґенезієем Віомаром.

Раніше, в суботу, у межах святкування пройшли важливі заходи в Національній бібліотеці Литви ім. М. Мажвідаса: відкриття виставки стародруків, книг та видань василіянської друкарні у Вільнюсі та Міжнародний круглий стіл на тему: «Василіянське книговидання у Вільнюсі». 

Як повідомлялося, урочисті заходи на честь 400-річчя Чину Святого Василія Великого за участю Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука) розпочалися у Вільнюсі в п’ятницю. У Литовському державному історичному архіві було відкрито виставку документів з історії ЧСВВ. В той же день у рамках візиту Верховний архієпископ Києво-Галицький Блаженніший Святослав (Шевчук) зустрівся з керівництвом Сейму Литовської Республіки. Ввечері в п’ятницю у Посольстві РФ пройшла зустріч священицтва з дипломатичним корпусом України та українською громадою Литви.

Фото автора

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>