Фотовиставку про Революцію Гідності покажуть в Норвегії - 11.09.2017 12:34 — Новини Укрінформ
Фотовиставку про Революцію Гідності покажуть в Норвегії

Фотовиставку про Революцію Гідності покажуть в Норвегії

644
Ukrinform
В рамках літературного фестивалю Kapittel норвезька галерея Sølvberget з 16 вересня по 29 жовтня покаже виставку про Революцію Гідності. 

Про це повідомляє видання Art Ukraine

Експозиція присвячена звичайним учасникам Майдану, а також їхнім спогадам про ключові події та їхні наслідки. Куратором виставки стала арт-менеджер Катерина Тейлор, автором і редактором текстів — Гліб Гусєв, головний редактор книги Euromaidan: History in the Making.

«Ми спробували розповісти про зиму 2013-2014 років, про причини революції та її наслідки через її безпосередніх учасників, — пояснює кураторка виставки Катерина Тейлор. — Для експозиції ми відібрали 54 знімки, які показують, як з'явився і трансформувався Майдан — з вуличного мітингу в укріплений табір — і хто його населяв. При цьому ми навмисно не брали знімки політиків. Нас цікавили ті, хто зробив революцію "знизу"». 

До експозиції виставки увійшли знімки українських і європейських фотографів. Серед них: Олександр Клименко, Максим Дондюк, Джефф Мітчелл, Дмитро Ларін, Сергій Лойко, Костянтин Чернічкин та інші. Також спеціально до виставки учасники революційних подій записали на відео свої спогади і думки про ті дні.

За словами редактора виставки Гліба Гусєва, українська революція особливо цікава з погляду соціології: «На щастя, на Майдані працювали соціологи і у нас достатньо даних про те, хто виходив на вулиці, — розповідає він. — Спеціалісти виділяють у протесті три фази: "Мітинг", "Табір" і "Січ". На такі три блоки ми і розділили експозицію. Ми відібрали характерні знімки і розповіли, хто робив революцію, як вони її робили і чому перемогли».

Kapittel — це некомерційний літературний фестиваль, який проводять з 1995 року в місті Ставангер, «нафтовій столиці» Норвегії. На фестиваль приїдуть письменники, режисери, художники і громадські діячі, серед яких, наприклад, імениті Арундаті Рой та Володимир Сорокін. У програмі фестивалю — літературні семінари, виставки, покази документальних фільмів, арт-перформанси.

Цього року форум фокусується на революціях: від європейської Реформації і революції 1917 року до Арабської весни і Революції гідності.

Фото Art Ukraine

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>