У Франції з’явилася алея, присвячена українському герою Першої світової війни

У Франції з’явилася алея, присвячена українському герою Першої світової війни

Фото
Укрінформ
На півночі Франції відкрили Алею пам'яті українського героя часів Першої світової війни Пилипа Коновала, споруджену за кошти канадських українців.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Алея пам’яті стала складовою меморіалу Битви за висоту 70, що відбулася 15-25 серпня 1914 року.

«Тисячі канадців українського походження рішучо та мужньо служили від Канади у Першій світовій війні. Капрал Коновал та багато інших героїчно боровся за свободу та мир, якими ми насолоджуємося сьогодні. Вони є натхненням та прикладом для нас», - сказав президент Конгресу українців Канади Павло Грод, присутній на церемонії відкриття.

У Франції з’явилася алея, присвячена українському герою Першої світової війни

Участь у заході взяли члени української громади Канади, Франції та Бельгії, а також кілька нащадків Пилипа Коновала, серед яких і його правнучка Вена.

«Для нашої родини було важливо приїхати до Франції, аби віддати шану моєму прадідові Пилипу Коновалу та пам'яті тисяч канадців, які воювали тут із доблестю. Цей меморіал буде вічним свідченням їх пожертви та хоробрості», - зазначила Вена.

Капрал Пилип Коновал відомий світові як канадський герой. Він - учасник Першої світової війни, боєць 47-го батальйону канадських експедиційних сил, що відзначився особливою мужністю під час Битви за висоту 70 (Ленсі, Франція). А ще він перший і єдиний українець, нагороджений найвищою військовою нагородою Великобританії - Хрестом Вікторії.

Фото надані Конгресом українців Канади

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-