Українська молодь з понад 20 країн світу відвідає Форум діаспори у Дніпрі

Українська молодь з понад 20 країн світу відвідає Форум діаспори у Дніпрі

Укрінформ
Українці з понад 20 країн світу приїдуть до Дніпра на Форум української молоді діаспори, який триватиме з 21 по 26 серпня. При цьому вони планують встановити рекорд України, створивши найбільший синьо-жовтий прапор.

Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради. 

"Світовий конгрес у Дніпрі пройде вперше та збере близько 700 діаспорян із понад 20 країн світу, а також українську молодь, яка прагне до міжнародної співпраці. На форумі очікують і високих гостей – представників європейського політикуму та бізнесових структур", - сказано у прес-службі.

У ході прес-конференції, міський голова Дніпра Борис Філатов наголосив, що "для міста це  - унікальна можливість залучити нові інвестиції та заявити про себе як про повноправного члена європейської родини, адже саме українська діаспора є найкращим лобістом інтересів нашої держави у світі".

"Люди зберуться не просто, щоб гарно відпочити. Їхня мета – плідна робота в секціях. Молодь із усього світу обговорюватиме політичні та економічні питання. Дніпро – форпост українського патріотизму, й діаспорянам цікаво побачити, як нині живе наше місто. Безумовно, проведенню форуму передували численні перемовини. Та в нинішніх непростих умовах Дніпру необхідно привертати до себе якомога більше уваги, зокрема, іноземних гостей", – зазначив мер.

Особливістю конгресу в Дніпрі буде спільна секційна робота молоді з України та з-за кордону, основні сесії яких заплановані на 22 та 23 серпня. Окрім робочої частини, делегатам запропонують екскурсії знаковими місцями Дніпра, зокрема й до музею АТО.

Водночас у рамках форуму діаспоряни та мешканці Дніпра планують встановити всеукраїнський рекорд. До Дня Державного Прапора, який відзначається 23 серпня, вони хочуть створити найбільший синьо-жовтий стяг, розмір якого сягатиме 2,4 м на 23 м. Його розмалюють петриківським розписом у техніці "батик", що передбачає нанесення фарби на тканину.

"Під час підготовки форуму питання мистецтва поставало неодноразово. І ми вирішили зробити подарунок нашим гостям та представити традиційний розпис у новому вигляді. Так, як цього не робив ще ніхто", – додала заступник директора – начальник управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Одарка Біла.

За словами директора департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики мерії Артема Нідєлько, з почесних гостей у Дніпрі чекають віце-спікера Європейського парламенту Ришарда Чарнецького, держсекретаря Міністерства з питань демографії, сім'ї, молоді та соціальної політики Хорватії Маріна Стримоту, депутата парламенту Румунії Мирослава Петрецького, заступника міністра інформаційної політики України Дмитра Золотухіна, міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, відомого медіа-експерта Миколу Княжицького, а також почесних послів і консулів різних країн.

Світове бізнес-середовище на форумі представлятимуть віце-президент Міжнародної торгової палати ІСС Ukraine Тарас Демкура, очільники Україно-іспанської торгово-промислової палати Михайло Петруняк і Україно-сербської торгово-промислової палати Мирослав Гочак.

Фото: dniprorada.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-