На Закарпатті відкрили площу на честь художника українського походження

На Закарпатті відкрили площу на честь художника українського походження

Фото
854
Ukrinform
У селі Минай, що на околиці Ужгорода, урочисто відкрили площу імені американського художника українського походження Енді Уорхола, приурочену до його 89-річчя. 

Про це повідомляє прес-служба глави Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

"Енді Воргол народився в США, в м.Пітсбург, однак його батьки народилися й жили зовсім недалеко звідси – в словацькому селі Мікова біля м.Меджилабірці. Це всього 100 кілометрів від Ужгорода. Батьки Енді Воргола походять з місцевості, де компактно проживають лемки або русини-українці. Вони самі були корінними русинами-українцями і емігрували в Америку тоді, коли і Словаччина, і тодішнє Закарпаття входило до одного культурного простору й до складу однієї держави – Астро-Угорщини. Тому Енді Воргол має пряме відношення до нашої області, а його історія є чудовим прикладом того, як людина з цих земель досягла світового успіху", - сказав Москаль, прийшовши на відкриття площі у футболці із зображенням Енді Воргола.

Зазначається, що глава ОДА відкрив стилізовану табличку з іменем Енді Воргола на фасаді ресторану "Тиса" і оглянув змонтовану на площі композицію з невеличкою інформаційною довідкою та одним із найвідоміших творів художника – банкою супу Campbell’s.

Після цього Г.Москаль відкрив у атріумі облдержадміністрації виставку репродукцій художника.

Родзинкою заходу став спечений Кондитерським домом "Bondarenko" торт із зображенням картини Енді Воргола "Че Гевара".

Нагадаємо, раніше ця площа мала назву - Жовтнева.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-