В українську школу в Кувейті передали підручники рідною мовою

В українську школу в Кувейті передали підручники рідною мовою

Фото
908
Укрінформ
До Міжнародного дня рідної мови, що відзначається 21 лютого, посол України в Державі Кувейт Володимир Толкач передав комплект українських підручників для недільної школи Громадської спілки українсько-кувейтської дружби при Посольстві України в Державі Кувейт. 

Про це Укрінформу повідомили у Посольстві України в Кувейті.

Як йдеться в повідомленні, недільна школа діє вже протягом 5 років. ЇЇ робота починалася з 6 учнів. Сьогодні в цьому навчальному закладі, створеному українською громадою в Кувейті, займаються понад 30 учнів у трьох класах. Уроки проводяться вчителями - ентузіастами своєї справи.

Любов Власюк, Світлана Арндт, Ірина Мирон щотижня за власною ініціативою уже п'ять років навчають дітей української мови і літератури. Серед учнів -  діти громадян України, які працюють за контрактом в Кувейті, дипломатів і змішаних родин. Це дає можливість навчати дітей українців за кордоном та не втрачати зв'язок з Батьківщиною.

Комплекти підручників передані недільній школі Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

У планах на майбутнє - збільшення не тільки кількості учнів, але й надання кваліфікованих консультацій з предметів, що дистанційно викладаються в Міжнародній українській школі.

Міжнародний день рідної мови відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб, не задокументовані.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-