Українські художниці вразили парижан актуальним баченням гендерної проблеми

Українські художниці вразили парижан актуальним баченням гендерної проблеми

Фото
1492
Укрінформ
В Українському культурному центрі у французькій столиці проходить виставка сучасних українських художниць і дизайнерів.

Проект має значний успіх серед місцевих інтелектуалів та простих парижан, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Українські дизайнери та художниці представили паризькій публіці оригінальне бачення загальносвітового соціального феномену. Виставка «Ефект Хрізаліди» розкриває актуальну гендерну проблему про зміну соціальних ролей чоловіків та жінок.

Представлені автори працюють в різних напрямках мистецтва: живопис, фешн, фотоарт, дизайн, мультимедіа», - розповіла куратор проекту Оксана Шевченко.

Вона пояснила, що за допомогою оригінальних об'єктів наочно демонструється непорушний закон природи: ніякі обставини, навіть сама жінка, не можуть змінити жіночу сутність і вбити потребу до краси.

«Жіноча енергія, накопичена поколіннями, вийшла назовні і проявилася за допомогою різних творчих технік: від старовинного ремесла витинанки і «бабусиного» в'язання, до фото-арту, дизайнерських об'єктів, ультрасучасного фешн і відео інсталяцій», - додала О.Шевченко.

Вона також розповіла, що дизайнеру Олені Шабалтас знадобилося п’ять кілометрів ниток для створення величезної в'язаної інсталяції. Для Дарини Алєшкіної джерелом натхнення став папір, з якого художниця зробила гігантські паперові мережива в старовинній українській техніці «витинанка». Дизайнерські предмети із «задзеркалля» на межі дизайну і арту з дерева та скла надихнули Інну Педан. Дивовижний макросвіт, перетворився в маленькі трагедії в творах Дарини Балової. «Райський» живопис і «Квіти на Марсі» з'явилися в Парижі від Ольги Селищевої. «Складки пам'яті» стали фешн-об'єктом у вигляді вже знаменитої спідниці від Лізи Волосовської. Весь цей бенкет для очей приправлений відеопроекціями і «живими картинами» від київської Діджитал-студії ATMASFERA 360.

Проект реалізований, завдяки підтримці Посольства України у Франції та французької компанії Маїnо, яка буде займатися просуванням українського дизайну.

«Я відчуваю, наскільки великий креативний потенціал має сучасна Україна. Нещодавно я відвідав виставку українських виробників в «Арсеналі» у Києві та вразився, наскільки свіжі й цікаві ідеї та якісні речі роблять українці. І я хочу цю красу, ці ідеї продемонструвати у Франції. Так виникла ідея проекту МАЙНО, завдяки якому я маю намір серйозно просувати український предметний дизайн у Франції та у перспективі – на ринку Європи загалом», - розповів Олександр Старинський, парижанин у третьому поколінні.

Виставку відвідали арт-критик, автор популярної книги «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» Франсуаза Барб-Галль, письменники Жерар де Кортанза і Патрісія Резнікова, численні галеристи і парижани, яким цікаве українське мистецтво.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-