Українка в США лобіює проект щодо створення Центру антиросійської пропаганди

Українка в США лобіює проект щодо створення Центру антиросійської пропаганди

615
Укрінформ
Українка Юлія Білоусова виявилася одним з лобістів законопроекту, який пропонує створити в США Центр інформаційного аналізу і реагування. Його основною метою має стати виявлення "дезінформуючих" матеріалів в ЗМІ, перш за все - з боку Росії і КНР.

Про це повідомляють Дни.ру з посиланням на Life.ru.

Законопроект "Про протидію інформаційній війні від 2016 року" внесений на розгляд в сенат і конгрес США. За словами його авторів, американський уряд повинен комплексно боротися з іноземною дезінформацією.

"В останнє десятиліття дезінформація все частіше стає ключовим елементом для переслідування російським урядом політичних, економічних і військових цілей в Україні, Молдові, Грузії, на Балканах, а також в країнах Центральної та Східної Європи", - наголошується в документі.

Фінансування центру в 2017-2018 роках заплановано на рівні 20 мільйонів доларів. Ці кошти будуть витрачені на саму організацію, а також гранти для незалежних ЗМІ, журналістів і громадських активістів. Крім цього центр займеться збором відомостей про дезінформацію з боку противників США і аналізом механізмів їх пропаганди.

Примітно, що лобіюванням законопроекту займається фірма Aveiro LP, відкрита в квітні 2015 року в Північній Ірландії. Згідно зі звітниими документами на сайті американської організації, яка реєструє діяльність іноземних агентів, очолює цю компанію Юлія Білоусова, громадянка України. Вона найняла для просування законопроекту про Центр антипропаганди в сенаті дві лобістські фірми - Wiley Rein LLP і MKW Group. Обидві отримали на ці цілі по 30 тисяч доларів.

Це вже не перший випадок, коли в антиросійських ініціатив США знаходиться українське коріння. У 2014 році за цілою низкою резолюцій і санкцій стояли лобістські зусилля некомерційної організації "Європейський центр для сучасної України". Вона оплачувала резолюцію, "засуджує нелегальну російську агресію в Україні", документ, що підтримує "територіальну цілісність України і засуджує військову агресію Росії в Україні" та інші.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-