Покази українських фільмів у Брюсселі зібрали повні аншлаги

Покази українських фільмів у Брюсселі зібрали повні аншлаги

857
Ukrinform
У столиці Бельгії 23-24 січня вперше відбулися дні українського кіно, які в подальшому можуть стати щорічними. 

Про це Радіо Свобода заявила голова кінопрограм Центру мистецтв «BOZAR» Джульєт Дюре, в якому проходив показ українських фільмів. 

«Новий український кінофестиваль тут, в Брюсселі - це щось нетривіальне. Але ми пішли на ризик, і бачимо величезний успіх», – розповіла вона. 

Програму фестивалю відкрив фільм Олеся Саніна «Поводир». Серед інших фільмів – фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, документальні стрічки про події на Майдані і «Гамер» Олега Сенцова. 

Про українського режисера Олега Сенцова, якого російська влада звинуватила у причетності до терактів у Криму і засудила на 20 років у колонії суворого режиму, згадували перед кожним показом. 

«Всі українські події мають починатися з того, що нам треба розказувати людям, хто є Олег Сенцов, і що його треба звільнити», – наголосив директор компанії «Артхауз Трафік» та один зі співорганізаторів фестивалю Денис Іванов. – «Справа Сенцова перестала бути новиною. Якщо постійно не робити персинг у публічному просторі, то Сенцов може двадцять років і відсидити».

Подивитися українське кіно приїхали українці, що живуть у Бельгії, але серед глядачів було чимало і місцевих. 

«Медіа зараз зосереджені на Україні, тому люди тепер розуміють, що відбувається в Україні, вони знають правду, як ця країна намагається врятуватися, і тепер українське кіно, мистецтво, музика – починають бути відкритішими для нас», – розповів франко-бельгійський режисер Оліас Барко, який нещодавно завершив зйомки свого нового фільму в Україні.

Нагадаємо, російська влада звинуватила українського режисера Олега Сенцова у причетності до терактів у Криму. У серпні минулого року у Росії Сенцова засудили на 20 років у колонії суворого режиму. Він звинувачення заперечує, а під час судового засідання розповів, що співробітники ФСБ Росії катували його. Російська правозахисна організація «Меморіал» оголосила Сенцова політв’язнем.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-