Вітаємо українську громаду за кордоном зі Святим Вечором!

Вітаємо українську громаду за кордоном зі Святим Вечором!

1710
Укрінформ
Сьогодні, 6 січня, напередодні Різдва, православні українці та греко-католики святкують Святвечір.

Вечір напередодні Різдва припадає на останній день різдвяного посту. Тому й страви мають бути пісними. Вважається, що на столі має бути 12 пісних страв, на честь 12-ти учнів Христа. Вживати скоромне, тобто м'ясо, яйця, молочні продукти, можна з початком Різдва - 7 січня.

У різних регіонах України здавна існували свої звичаї святкування, але всюди зі Святвечором пов'язаний обряд приготування першої куті. Її називали Багатою, оскільки, крім неї, готували ще одинадцять пісних страв, серед яких обов'язково мали бути борщ, риба, гриби, пироги з квасолею й капустою, картопля та узвар.

Щойно на небосхилі з'являлася перша зірка, всією родиною сідали за стіл. Першим, як і годилося, займав місце господар, а за ним інші члени родини.

В Україні й досі існує прекрасна традиція колядування, коли діти ходять по домівках, співають різдвяні пісні-колядки, бажаючи господарям всіляких гараздів. А господарі, в свою чергу, обдаровують дітей солодощами й монетками, які, за повір'ям, приносять удачу на весь рік.

Опівночі в храмах почнуться святкові богослужіння з нагоди великої події, яка стала початком відліку нової ери.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-