5 серпня: народний календар і астровісник

5 серпня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Дізнаємось, чому в цей день не можна спати і чому треба спілкуватися лише за крайньої потреби

Цього дня вшановують чудотворну Почаївську ікону Божої Матері – одну з головних православних святинь України, а також згадують мучеників Трофима, Феофіла і з ними ще 13 мучеників, які постраждали в період гонінь на християн у III-IV сторіччі.

До ікони Божої Матері Почаївської звертаються за зціленням від сліпоти, застарілих хвороб, а також моляться про звільнення з полону.

Народні прикмети. Цей день називали Трофимом-Безсонником. Вважалося, що не можна лягати спати до пізнього вечора, адже у селян гарячий час – треба зібрати все, що вродило, у засіки та комори. Якщо ж заснути посеред білого дня, то можна навіть захворіти.

Ще день називали калинки-малинки. Сьогодні збирають ягоди малини і калини, а дівчина, яка їх з’їсть, має зустріти невдовзі своє кохання.

Зірки яскраво мерехтять на світанку - за кілька днів почнуться дощі. Ранкова зоря швидко згасає - буде сильний вітер.

Іменинники: Трохим, Віталій, Андрій, Федір, Михайло, Анна.

26-й місячний день. Місяць у знаку Рак. Досить небезпечний день. Людей так і тягне посваритися. Спілкуватися радять лише в разі потреби або зі «своїми» людьми. І ще сьогодні краще бути як ніколи економним.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1907 році: +7,6°С, а найтеплішим у 1920-му: +34,5°С.

Геомагнітна ситуація. 5 серпня низька геомагнітна активність. Незначні збурення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-