15 липня: народний календар і астровісник

15 липня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Свято Берегині; дізнаємось, для чого заведено саджати березу біля будинку і як проводять любовні привороти за допомогою березової гілочки

Образ Берегині – один з головних і найдавніших в традиціях як українського народу, так і всіх слов’ян. Берегиня – від слова «берегти» – символ життя, богиня родючості, природи, добра, мати всього живого, що є на землі. З приходом християнства образ Берегині злився з образом Богородиці. У православному церковному календарі 15 липня День вшанування пам’яті святителя Фотія, митрополита Київського. Інші назви свята: «Сира Богородиця», «Сирна Богородиця», «Фотій».

Берегиня була у наших предків захисницею дому та сім’ї від всякого зла, добра домашня богиня, яка оберігала дім, маленьких дітей, благополуччя родини.

Цього дня дівчата проводять любовні привороти. Вони таємно кладуть на поріг будинку гілочку берези. Після того, як коханий переступає гілку, ховають її в сухе місце і промовляють: «Як цей прут сохне, так нехай і він (ім’я хлопця), від любові до мене сохне».

У цей день заведено саджати березу біля будинку, бо слов’яни вірять, що це дерево оберігає людей і житло від нечистої сили.

За традицією цього дня не можна працювати в полі, шити та займатись домашніми справами. Не можна також бажати комусь зла, сваритись та кричати.

Здавна існують погодні прикмети на цей день: сазан починає плескатися – до теплої й ясної погоди; дме західний вітер – чекайте дощу; на деревах перше жовте листя – буде рання осінь і зима.

Іменинники – Арсеній, Генріх, Фотій, Ювеналій.

5-6-й місячний день. Місяць у знаку Діва. Гарний час для того, щоб вирішувати проблеми, що стосуються вашого способу життя, здоров'я, харчування. Відмінний період для ведення бухгалтерії. Гарний час для ділової, наукової, інтелектуальної роботи, навчання, оформлення грошових документів, підвищення своєї кваліфікації.

Можна побачити реальні можливості партнерів, професійну компетентність співробітників, оцінити власний потенціал. День гарний для наукових досліджень.

День тижня - четвер. Цей день допоможе зміцнити ваш авторитет, підвищить самооцінку і віру у власні сили.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1905 році: +9,5°; а найтеплішим у 1951-му  +33,4°.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-