У Львові відзначать 100-річчя від народження Станіслава Лема

У Львові відзначать 100-річчя від народження Станіслава Лема

Укрінформ
Депутати Львівської міськради ухвалили програму святкування 100-річного ювілею польського письменника-фантаста і філософа Станіслава Лема, який народився у Львові 12 вересня 1921 року.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Львівську міськраду.

Як зазначається, програма визначає стратегію проведення загальноміських заходів з популяризації постаті та творчого спадку письменника. Її завданнями є формування програм навчальних бесід у закладах освіти про постать Лема, популяризація його інтелектуальної спадщини шляхом залучення професійної спільноти дослідників та шанувальників його творчості, організація та проведення загальноміських заходів, вшанування місць пам'яті, пов’язаних із постаттю Лема.

Станіслав Лем - відомий на весь світ письменник-фантаст, твори якого перекладено на пів сотні мов і видано загальним накладом 35 млн примірників. Дитячі та юнацькі роки майбутнього письменника минули у Львові, про що він розповів в автобіографічній книзі «Високий Замок».

Читайте також: Дрогобич кличе на Шульцфест

Впродовж 1939−1941 років Лем був студентом Львівського медичного інституту, а з повторним приходом радянських військ та зміною кордонів у 1945 році переїхав до Польщі аби вже ніколи не повернутися до рідного міста. Попри це, мешкаючи у Кракові, Відні чи Берліні, Лем завжди наголошував «Я львів'янин і львів'янином залишуся до смерті».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-