У Києві оголосили лауреатів Шевченківської премії

У Києві оголосили лауреатів Шевченківської премії

Відео
Укрінформ
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив лауреатів 2021 року.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на початку брифінгу голова Комітету з премії Юрій Макаров заявив, що урочисте представлення лауреатів відбудеться в Каневі у травні.

Лауреатів визначено у шести номінаціях.

Так, у номінації "Публіцистика, журналістика" лауреатом названо Станіслава Асєєва за роботу "В ізоляції".

У номінації "Кіномистецтво" – лауреат Валентин Васянович із фільмом "Атлантида".

У номінації "Візуальні мистецтва" – Борис Михайлов із проєктом "Випробування смертю".

У номінації "Література" цьогоріч обрано переможницею Оксану Луцишину з романом "Іван і Феба".

У номінації "Музичне мистецтво" — Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка), музичне агентство "УХО" – цикл "Архітектура голосу".

У номінації "Театральне мистецтво" – Олександр Бегма (композитор), вистава Verba за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Урочиста церемонія оголошення лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року відбудеться орієнтовно 22 травня, у день перепоховання Тараса Шевченка, біля могили Кобзаря.

Читайте також: Посольство США на прикладі Шевченка розповіло про культурні зв'язки України та США

Як повідомляв Укрінформ, 26 лютого Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка повідомив, що на засіданні члени Комітету обговорили "короткий" список літературно-мистецьких творів за номінаціями: "Література", "Публіцистика, журналістика", "Музичне мистецтво", "Візуальне мистецтво", "Кіномистецтво", "Театральне мистецтво", який було сформовано під час третього туру конкурсу, що відбувся 22 лютого.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-