5 жовтня: народний календар і астровісник

5 жовтня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині праведного Йони; що і з ким святкувати, хто не їстиме рибу і де знайти противагу ілюзіям

Впродовж двох днів, 5 — 6 жовтня, грузини відзначатимуть “Тбілісоба” — День грузинської столиці. Але вони щедро поділилися святом і з киянами, адже Тбілісі — місто-побратим, вірніше посестра, Києва. До речі, в Україні мешкає майже 35 тисяч грузинів — це чимала діаспора. Тож, як кажуть, не марафоном єдиним — завітайте на Андріївський узвіз аби відсвяткувати “Тбілісоба” — буде надзвичайно видовищно, пізнавально і смачно!

Церква згадує сьогодні одного з найвідоміших старозаповітних пророків – Іону. Він жив у VІІІ столітті до Різдва Христового й відомий тим, що врятував стародавнє місто Ніневію та всіх його мешканців від Господнього гніву, спонукавши містян до розкаяння у гріхах. Перед тим як потрапити в Ніневію, Іона довго опирався божій волі і навіть три доби пробув у череві величезного кита — там, у цілковитій темряві, але мабуть зовсім не в тиші, він мав чудову нагоду все добряче обдумати й дійти висновку, що ліпше виконати волю Божу, аніж жити на свій людський розсуд. Про Іону згадує Ісус Христос у Новому Заповіті (Мт. 12:39-40); його ім’я присутнє в багатьох молитвах, канонах.  

Колись наші пращури казали: «Не встиг у жовтні роздивитися як сонце зійшло, а воно вже на заході». На Йону намагалися не вживати рибу, пам’ятаючи, що святий неушкодженим декілька діб провів у китовому череві.

З іменинами вітайте Федора, Веніаміна.

7-8 місячні дні. Вихідні можуть видатись досить напруженими — всі труднощі й проблеми, що накопичилися в сім’ї, оселі — не тільки викликатимуть “глибоке занепокоєння”, але можуть постати руба. Тож настав слушний час, щоби не лише подивитися їм (проблемам) прямо в очі, але й нарешті взятися за їх розв’язання. “Праця, увага до дрібниць створює не тільки певну противагу ілюзіям, але також допомагає зберегти гідність чи відновити її в тому випадку, якщо їй заподіяли шкоди. Чим більше посилюється паніка, тим приємніше бачити людину, яка не надає жахливому надмірного значення і не схиляється перед ним, — в атеїстичну добу це дається не легше, а навпаки, навіть важче” (Ернст Юнгер). Якщо ця думка видалась вам надто складною — випийте келишок грузинського вина і послухайте музику.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1939 –  -2,7 а найтеплішим у 1929, 1966 – +26,3.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-