15 вересня: народний календар і астровісник

15 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Антонія і Феодосія Печерських; думаємо про перший сніг, спостерігаємо за вівцями і розблоковуємо чакру

Сьогодні Церква вшановує преподобних Антонія і Феодосія Печерських – засновників Печерського монастиря, фундаторів українського чернецтва. Першим було канонізовано Феодосія – в 1108 році; Антонія – лише наприкінці ХІV або на початку ХV століття. Житіє преподобного Феодосія вражає. Воно написане дивовижно живою мовою, до того ж, надзвичайно реалістично. Хлопчик у 13 років залишився без батька. З дитинства хотів стати ченцем, але батьки були проти. Особливо мати – жінка надзвичайно сильна, з громовим голосом, схожа на чоловіка. Іноді вона била хлопця, а одного разу, коли той пішов разом з прочанами, наздогнала його, вчепилася у волосся, добряче відлупцювала, зв’язала, а вдома декілька тижнів тримала під замком. І це при тому, що жінка була вельми набожною і дуже любила сина. Але все одно – втримати Феодосія силоміць біля себе їй не вдалося…

А ще сьогодні мученика Маманта або Мамонтія-Вівчарника, якого чомусь вважали покровителем кіз і овець. Цього дня не виганяли худобу з двору, побоюючись, що вона після цього довго хворітиме. Відсьогодні закінчувалось і літнє молодіжне дозвілля. Гуляння проводили вже не на вулиці, а на вечорницях в оселях. “Восени довго не зникають мухи — осінь буде затяжною і сніг ляже пізно”.

З іменинами вітайте Івана, Анатолія, Пилипа, Ксенію, Павла, Стефана.

16-17 місячні дні, Місяць вже в Овні. Займатися хатніми справами буде важко, особливо тим, хто має лідерську вдачу і любить активний відпочинок. Якась сила тягтиме їх у широкий світ. Не слід зациклюватись на суто матеріальних проблемах і негативних аспектах реальності. Вчасно гамуйте в собі спалахи злості, працюйте на гармонію і цілісність, поліпшуючи третю чакру (маніпуру), яка знаходиться в районі сонячного сплетіння і є центром нашої особистої енергії, бажань і самореалізації. Якщо третя чакра відкрита, то ми відкриті до сприйняття світла, ми наповнюємося і сяємо ним. Якщо ж ця чакра заблокована – ми тьмяні, депресивні та невдоволені всім.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві видався у 1925 році – лише +1,8, а найтеплішим у 1903 – +30,0.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-