18 травня: народний календар і астровісник

18 травня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні теплої Ярини; чи можна вже прикривати сіни, хто стане пузатим і готуємося до відьомського шабашу

Нині в нас святої Ярини! Свята Ірина Македонська була першою жінкою, прославленою в лику великомучеників.

«Прийшли Ярини – не прикривай сіни», - казали в давнину, маючи на увазі, що холодів вже не буде. На Ярини господині зазвичай займалися висадкою розсади. Висаджуючи молоду капусту, селянки промовляли: «Не будь голенастою, будь пузатою; не будь пустою, будь пружною; не будь красною, будь смачною!» Подібні замовляння існували до кожного овочу. Але був ще такий нюанс: розсаду ніколи не висаджували в четвер, вважаючи, що тоді капусту понівечать шкідники. Розсаду садили обов’язково натщесерце, аби пажерливі кури не склювали.

Іменинниця сьогодні Ірина (Ярина).

Нині 14-15-ий місячні дні. О 24:12 відбудеться місячна повня на вісі Тілець/Скорпіон. Її пов’язують з темами матеріального благополуччя, сексуальності й психічної сили. Зазвичай травневу повню пов’язували з Вальпургієвою ніччю, з відьомськими шабашами на Лисій горі тощо. Тобто, однозначно можна сказати, що прийдешня астрономічна подія — це зоряний час для “темних” сил. Дуже містичний час. У неба можна просити чого завгодно — може справдитись. Але не забувайте про ціну, яку доведеться згодом заплатити...

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1941 році – +3, а найтеплішим у 1909 - +32,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-