Як вберегтися від блискавки: українцям дали 10 порад

Як вберегтися від блискавки: українцям дали 10 порад

Укрінформ
Фахівці Центру громадського здоров'я оприлюднили 10 правил поведінки під час грози.

Про це йдеться на сайті відомства.

"Майже на всій території України найближчим часом прогнозують зливи з грозами. Тому слід пам'ятати про правила поведінки під час такої погоди. Зокрема, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку. Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль у жодному разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду", - зазначили у ЦГЗ.

Там нагадують - не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки, також є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.

"Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. У жодному разі не біжіть. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі", - радять фахівці.

Наголошується: якщо у вас із собою є парасолька, не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.

Читайте також: На Львівщині блискавка влучила у подружжя, чоловік загинув

"Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки", - попереджають у ЦГЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-