Проект

Проект "Дивись українське": журі відібрало сценарії ще для десяти стрічок

Укрінформ
Асоціація “Сприяння розвитку кінематографа в Україні – Дивись українське”  оголосила у вівторок 10 найкращих сценаріїв, які будуть екранізовані.

Про це заявив на прес-конференції голова асоціації, ініціатор проекту “Дивись українське” Андрій Різоль, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Як і минулого конкурсу, журі обрало 10 найкращих сценаріїв. Їх автори отримають винагороду у розмірі 10 тис. грн і можливість екранізації фільмів за їх сценаріями”, - сказав Різоль.

Він зазначив, що також мають шанси бути екранізованими частина робіт з резерву, до якого відібрано ще понад десять сценаріїв. Загалом, за його словами, на третій конкурс “СВОЄ КІНО” 272 автори подали 492 роботи за двома темами - “Майбутнє творять люди” та “Моє місто”.

Різоль також розповів, що за результатами першого конкурсу сценаріїв “СВОЄ КІНО”, що стартував 2016 року, знято 20 фільмів у двох редакціях — три- та 20-хвилинній. Перші 17 фільмів у трихвилинному форматі переглянули в кінотеатрах (перед основними фільмами сеансів) вже понад 1,5 млн глядачів.

"І це рекордний для одного проекту результат", - підкреслив він.

Фільми хронометражем 20 хвилин, за його словами, проходять фестивальну дистрибуцію. Станом на квітень фільми проекту “Дивись українське” отримали понад 20 відзнак та нагород на міжнародних кінофестивалях в Україні та за кордоном. А восени ці 20 історій вийдуть у двох тематичних кіноальманахах - “На своїй землі” і “Двері”.

“За результатами другого конкурсу сценаріїв вже знято 5 робіт, 7 — у підготовчому періоді. І до жовтня увесь цикл планується завершити, об’єднавши в повнометражний кіноальманах “Десь поряд”, що складатиметься з 12 різних за жанром новел”, - зазначив Різоль.

Він наголосив, що завдання, яке ставила команда, розробляючи проект “Дивись українське” , успішно втілюється в життя — це промоція українського кіно саме для українського глядача.

“Принципові для нас речі — соціальні меседжі наших фільмів. Вони сконцентровані на таких поняттях, як консолідація, взаємодопомога та історія успіху. У проекту є велика місія — сприяти перевербуванню пасивної більшості на активну складову суспільства. Це місія, яка не виконується за один день. І кінематографісти як певна еліта нації саме це і роблять в рамках нашого проекту”, - підкреслив голова Асоціації “Сприяння розвитку кінематографа у Україні – Дивись українське”.

Читайте також: Третя "Золота дзига" назвала переможців: найкращий фільм - "Донбас" Лозниці

Присутні мали можливість першими переглянути фільм Кадіма Тарасова “Домовина”, знятий в експедиції у Закарпатті за сценарієм, що став одним з переможців конкурсу “СВОЄ КІНО - 2”. Після перегляду зворушені глядачі довго йому аплодували.

“Отримуючи сценарії, наші режисери так їх переосмислюють і доробляють, що фільми стають гордістю нашого проекту. Всі наші режисери і їх команди - це надзвичайно професійні люди, до того ж вони місіонери. Вони роблять кіно з такою любов’ю, уважністю, як це робить справжня еліта”, - сказав Різоль.

Офіційний партнер конкурсів сценаріїв “СВОЄ КІНО-2” та “СВОЄ КІНО-3” - Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського “Ініціатива заради майбутнього”. Проект реалізується за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-