22 квітня: народний календар і астровісник

22 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
«Недалечко красне яєчко» — сьогодні Великий понеділок – початок Страсної седмиці; хто митиме хату, а хто мінятиме шкіру

Від сьогодні у християн розпочинається Страсний тиждень, або Страсна седмиця – найскорботніші дні перед святом Христового Воскресіння. Цей період цілком присвячений останнім подіям з життя Ісуса Христа: таємній вечері з учнями, підлій зраді Юдою, арешту, неправедному суду, знущанням, Його стражданням, смерті на Хресті та погребінню. Страсна седмиця стоїть трохи осторонь від Великого посту, який власне закінчився ще в п’ятницю ввечері. 40 днів християнин приділяв увагу власній персоні, самозаглиблюючись у покаянні, а від сьогодні (вірніше, ще з Лазаревої суботи) має перебувати поряд з Христом, проходячи і проживаючи разом із Ним Його хресний шлях аж до Голгофи, без якої, як відомо, нема й Воскресіння. І хоча ці дні надзвичайно важкі й сумні, але все одно, вони сповнені тихої світлої радості, адже ми впритул наближаємося до знаменної події – Христового Воскресіння.

Страсний тиждень пов’язаний із багатьма обрядодіями, кожен день тижня називається Великим і має своє сакральне значення. Здавна у понеділок Страсної седмиці українці, особливо жінки, починали велике прибирання хати. Ще до сходу сонця матері будили дочок, нагадуючи, що «недалечко красне яєчко», а тому потрібно «помити хату». Вмившись, господарниці починали білити стіни та стелю, змащувати жовтою глиною долівку, а рудою обводити підвалини в хаті та присьбу на дворі. Білити дім, піч, було ритуалізованим дійством, пов’язаним з мотивом «світу білого», чистоти. Також вважалося, що від цього дня вужі та інші гади починали міняти шкіру.

З іменинами вітайте Тамару, Марію, Соломію, Вадима і Антонія.

17-ий місячний день. Стихія – Земля, енергетика дуже активна, часом некерована, тому треба бути уважним. Активізуються жриці кохання, авантюристи і пройдисвіти різних мастей і ґатунків. Але попри все, сьогодні потрібно перебувати в доброму гуморі. Як зауважив апостол Павло: «Радуйтеся, брати мої, завжди радуйтеся!» Подібне можна знайти і в інших релігіях, зокрема в буддизмі, де йдеться про те, що «радість – це особлива мудрість…» Звісно, що будь-яка радість мусить мати якесь першоджерело, але й є інша, яка є просто однією з якостей просвітленої свідомості. Налаштовуйтесь на яскраві події й очікуйте несподіваних сюрпризів.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1893 році: –2,3, а найтеплішим у 1950 - неймовірні +29.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-