На Вінниччині сьогодні вручать “СміхоОскари”

На Вінниччині сьогодні вручать “СміхоОскари”

Укрінформ
На Вінниччині визначили перших лауреатів нової літературної премії для гумористів імені відомого українського письменника Олега Чорногуза. Лауреатам вручать дипломи, грошові премії і почесний приз - "СміхоОскар".

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський.

"В нашій країні багато талановитих гумористів, і вони варті підтримки та визнання. Назвали її на честь відомого українського письменника, автора відомого сатиричного роману "Аристократ із Вапнярки". Це логічно, адже Олег Чорногуз наразі мешкає на Вінниччині і радо погодився взяти участь у нашому задумі. Лауреатів визначено у двох із трьох передбачених номінаціях Премії - за кращий гумористичний (сатиричний) роман українською мовою та за створення пам’ятників, меморіальних дощок героям гумористичних чи сатиричних творів", - повідомив Вітковський.

За його словами, лауреатом премії за кращий гумористичний роман став черкаський письменник Юрій Осипенко за два гумористичних романи "Любик" і "Политиця".

Лауреатом премії ім. Чорногуза у номінації "Створення пам’ятників, меморіальних дощок героям гумористичних чи сатиричних творів" визнано відомого самодіяльного скульптора, члена НСПУ Миколу Крижанівського з Могилів-Подільського за пам’ятник персонажу роману Олега Чорногуза «Аристократ із Вапнярки» Євграфу Сідалковському. Цей пам’ятник встановлено на пероні станції Вапнярка.

Переможців у номінації "За глибоке аналітичне дослідження жанрів гумору та сатири" цьогоріч не визначали через відсутність претендентів.

Читайте також: Мінкультури нагородило лауреатів і дипломантів премії імені Гоголя

Уперше премію імені Олега Чорногуза вручать сьогодні, 15 квітня, у день народження письменника, в Іванівській ОТГ (Калинівський район), де наразі у с. Іванів мешкає Олег Чорногуз. Лауреатів премії нагороджуватимуть грошовими призами, дипломами, а також вручать їм спеціально розроблені для премії почесні призи – статуетки "СміхоОскара".

Премію імені Олега Чорногуза заснували Вінницька обласна організація Національної спілки письменників України, редакція літературного журналу "Вінницький край" та Видавничий дім "Моя Вінниччина".

Фото:  karl_friedrich, /perchany.livejournal.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-