Премія Стельмаха назвала переможців

Премія Стельмаха назвала переможців

Укрінформ
У Вінниці визначили переможців Обласної літературної премії ім. Михайла Стельмаха.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський.

«Премія імені Михайла Стельмаха, заснована Вінницьким земляцтвом у Києві та редакцією літературного журналу «Вінницький край», цього року вийшла на міжнародний рівень, тому що один з лауреатів є громадянином США. А загалом маємо чотирьох переможців у трьох номінаціях - «Поезія», «Проза» та «Публіцистика і краєзнавство». Лауреатів визначали серед авторів нашого журналу», - сказав Вітковський.

За його словами, у номінації «Поезія» премію присуджена вінничанину Василю Вертипороху за поетичну публікацію «На Наливайковій горі».

«Василь Вертипорох - це один з найкращих поетів Вінниччини, а можливо – й України. Це поет свіжого слова і свіжої образності. Він нещодавно тільки прийнятий до Національної спілки письменників за свої великі творчі досягнення», - каже голова Вінницької обласної організації НСПУ.

Премія у номінації «Проза» дісталася дебютантці - виховательці дитячого садочка з с. Бабчинці Чернівецького району Оксані Афанасьєвій. Вона стартувала як письменниця минулого року в бібліотеці журналу «Вінницький край з історичної повісті «Плач білої вовчиці». А лауреатом премії ім. Михайла Стельмаха стала за опубліковані уривки з її нової історичної повісті «Орлиний огнецвіт».

У третій номінації - «Публіцистика і краєзнавство» - лауреатами визнано двох авторів, оскільки талановитих творів на конкурс надійшло надзвичайно багато.

Читайте також: Міжнародна Букерівська премія оголосила фіналістів

«Один із них – київський письменник Іван Малюта, наш земляк, за публіцистичне дослідження «Заприсягла народній пісні» про Настю Присяжнюк. А другий лауреат – теж колишній вінничанин, який 22 роки тому емігрував до США, але зберігає український паспорт і досі. Це колишній спортивний журналіст, майстер спорту зі стрільби Пилип Янківер. Його публікація називається «Яблуко розбрату» і надзвичайно цікава тим, що не залишає каменя на камені від звинувачення українців у єврейських погромах 20-х років минулого століття», - розповів Вітковський.

Дипломи та грошові премії лауреатам вручать 23 травня, у переддень народження Михайла Стельмаха, в його музеї у с. Дяківці Літинського району - його малій Батьківщині.

Фото: vin.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-