По всьому світу сьогодні пройде “Година Землі”

По всьому світу сьогодні пройде “Година Землі”

Укрінформ
У світі сьогодні проводять щорічну акцію “Година Землі”.

Як повідомляє Укрінформ, вона традиційно відбувається в останню суботу березня та об’єднує всіх, кому небайдуже майбутнє планети.

О 20:30 мільйони людей по всьому світу на годину символічно вимикають світло в домівках та на робочих місцях, беручи на себе зобов’язання піклуватися про природу щодня.

Читайте також: Порошенко підписав Стратегію екологічної політики до 2030 року

“Година Землі” була започаткована в Сіднеї (Австралія) у 2007 році, тоді понад 2 млн приватних будинків та організацій одночасно вимкнули світло на одну годину. Вже через рік до цієї ініціативи долучилися понад 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Разом з тим, вже традиційно ця подія супроводжується виключенням і кількох споруд світового значення, як Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Тріумфальної арки у Парижі, Оперного театру у Сіднеї тощо.

У 2018 році близько 18 тис. пам’яток та монументів у 188 країнах світу виключилася, щоб привернути увагу людей до проблем планети. Загальна кількість публікацій зі згадкою слогану Години Землі 2018 #Connect2Earth сягнула понад 3,5 мільярдів.

Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році, того року до “Години Землі” долучилися 16 міст та містечок. У 2018 році вже понад 75 міст нашої країни разом зі столицею приєдналися до світової спільноти, вимкнувши світло на відомих спорудах та закликавши жителів до активних дій за майбутнє Землі. Чимало ресторанів та кафе по всій країні запросили своїх відвідувачів провести суботній вечір у романтичній атмосфері при свічках. По всій країні відбулися спеціальні святкові акустичні концерти з виступами місцевих музичних колективів, вогняні шоу, перегляди фільмів на екологічну тематику, еко-ярмарки, велопробіги, еко-забіги тощо. Серед відомих українських споруд та пам’яток, які опинилися на одну годину у темряві - Хрещатик, Софійський та Михайлівський собори, Києво-Печерська лавра у Києві, Театр опери та балету в Одесі, Свято-Успенський собор в Полтаві, Тернопільський та Луцький замки та багато інших.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-