22 лютого: народний календар і астровісник

22 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині хитрого Панкрата; чи втече швидко зима, кому треба економити і не плутаємося у зв’язках

Католики цього дня вшановують Маргариту Кортонську — святу ХІІІ століття, котру інколи називають “Марією Магдалиною Францисканського ордена”. Вона народилася в бідній родині, рано втратила матір. Батько одружився вдруге, привівши в дім молоду, але злу дружину. Далі за сценарієм: мачуха зненавиділа пасербицю і та, не витримавши знущань, утекла з дому. Дівчина була дуже вродливою, тож її одразу запримітив один заможний дворянин. Невдовзі вони стали коханцями і в них народився хлопчик. Доволі безтурботне життя Маргарити тривало 9 років, аж поки одного разу чоловіка під час полювання підступно не вбили вороги. Маргариту з дитиною вигнали геть із замку (у покійного була дружина) й вона змушена була повернутися в рідне місто. Втім мачуха її навіть на поріг батьківської оселі не пустила. Але Маргариті знову пощастило: жінку прихистили дві багаті сестри-аристократки. Саме в їхньому будинку вона познайомилася з францисканцями. Вони взяли на виховання хлопчика, натомість Маргарита цілком поринула в релігію: почала ревно молитися, постувати, каятись, займатися справами милосердя. Незабаром навколо неї утворився гурток послідовниць. У 1286 році єпископ Ареццо дозволив їм утворити благодійне товариство. Одна багата сеньйора віддала їм власний будинок, міська влада виділила кошти на благодійність — так з’явилася лікарня, присвячена Богоматері Милосердя — перший подібний заклад на теренах Італії, а може й усієї Європи.

А в нас нині святого преподобного Панкратія Печерського. «Не всякий Панкратій на хліб багатий», - казали колись у давнину наші пращури. Авжеж: минулорічні запаси хліба танули на очах, треба було економити. А ще примічали: «На Никифора темна ніч – зима швидко втече».

Іменинники сьогодні Тихон, Геннадій, Никифір.

18 місячний день. Місяць комфортно розташувався в Терезах. У нас з’являється розуміння важливості соціуму, партнерства і його чималих можливостей. Чудовий день для тих, хто любить спілкуватися і вміло користується протекцією — сам, чи протегує комусь. Гасло дня - “Зв’язки — це все!” Навіть і небезпечні. Громадські заходи, заплановані на сьогодні відбудуться з успіхом. А ще вечір сьогоднішнього дня дуже сприятливий для лагідної профілактики шлюбу і будь-якого партнерства. У тренді легкі ненав’язливі фантазії та помірні дипломатичні хитрощі. Але на швидкі блискучі перемоги не розраховуйте — працювати доведеться “в поті чола свого...”

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році: -25; найтеплішим у 1990 –  +12,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-