19 лютого: народний календар і астровісник

19 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Ким опікується святий Вукол, як швидко згасне ранкова зоря і чи вередуватиме Діва під час повні

Сьогодні святого Вукола – одного з перших учнів Іоанна Богослова, а ще – Варсонофія Великого та Іоанна Пророка. Варсонофій був видатним подвижником, ченцем, одним із перших учнів Іоанна Пророка. Народився він у Єгипті, був дуже освіченою людиною, знав декілька мов. П’ятдесят років провів в усамітненні в пустелі. Збереглися духовні настанови Варсонофія Великого, а також його листування з Іоанном Пророком, записані авою Дорофеєм. Широко вживаною в православній церкві є молитва Варсонофія Великого про прощення забутих гріхів.

В народі цей день називали Вуколом-Телятником, бо в цей період розпочиналося активне отелення корів і на світ з’явялися телятка. Тож опікувалися наші пращури коровами: давали їм смачну коров’ячу їжу, обкурювали хліви духм’яним чебрецем, аби ніяка нечисть, особливо ж якась місцева відьма, не проникала до годувальниці. Примічали погоду: якщо ранкова зірниця швидко гасла – ще бути морозам.

Іменинники сьогодні Іван, Христина, Максим, Марія.

Зустрічаймо повню у Діві! До цього місяць досить комфортно освоївся в Левові, тому настрій був трішки святковий, піднесений – «на гребні хвилі». Нині ж психіка налаштовується на більш скромний діловий лад. Феєрверк святкового настрою згасне, втім намагайтеся зробити так, щоб ті хто поряд, почувалися затишно і комфортно. Ловіть миттєвості істини, просвітлення в суцільному тумані викривленої свідомості. Будьте уважні до деталей – це згодиться для розуміння цілісної ситуації. Сонце перейде в Північну півкулю 21-22 березня, як відомо, це календарна (астрономічна) весна. Але існує ще й фактор Меркурія. Якщо він випереджає Сонце, тоді й весна – більш рання. В цьому році Меркурій набагато пізніше від Сонця переходить у північну півкулю, тож весна, попри всі прогнози буде пізньою, затяжною. Тож не тільки численні претенденти в президенти, але й погода нас теж дуритиме.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році: -27,4; найтеплішим у 1995 –  +10,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-