16 лютого: народний календар і астровісник

16 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Симеона і Ганни; чи настав час Починок, до чого падає лапатий сніг і хто впливатиме на погоду

Наступного дня після свята Стрітення Церква вшановує двох старозаповітних праведників – Симеона Богоприїмця і Анну пророчицю, які власне й зустрічали маленького Ісуса в Єрусалимському храмі. Анна була благочестивою вдовою, а Симеон –ученим, чоловіком праведного життя і теж мешкав в Єрусалимі. Якось він перекладав книгу пророка Ісайї й дещо засумнівався в словах, що «діва… народить сина». «Як це може діва народити? Правильніше – жінка…», - міркував про себе Симеон, але йому явився ангел й сказав, що Симеон не помре доти, допоки своїми очима не побачить Спасителя, народженого Дівою Марією. Щоправда, у Євангелії подібних подробиць немає. Власне після того, як старець Симеон прийняв на руки Ісуса, зустрівся з Ним, він міг вже й померти. «Нині відпускаєш раба твого з миром…» Досить цікавим є тут оце «відпускаєш»: Господь «відпускає» Симеона з життя як працівника, котрий виконав працю, сповнив покладений на нього обов’язок. В християнській історії Симеон перший, хто йде у смерть (ще не переможену Воскресінням), вже пізнавши Христа. Він – перша людина, котра помирає з образом Христа, котрого він бачив на власні очі, взявши на руки і благословивши на початку Його земного життя. Наприкінці цього життя - інший, але теж перший: розсудливий розбійник, розкаявшись і визнавши царське достоїнство розіп’ятого поруч Христа – першим увійде з Ним до раю… У Еліота є чудові (можна сказати видатні) вірші «Пісня Симеона»: «Господи, римські гіацинти квітнуть-палахкотять у горщиках і зимове сонце, розгоряючись, повзе по зимових нагір’ях; затята ж пора року загостювала у нас. Життя моє легке в очікуванні смертного вітру, наче пір’їна на долоні біля очей. Пил, кружляючи в промені, і пам’ять по закутках темних чатують, коли прохолодний вітер, смертна година понесе їх на землю померлих…»

Цей день називали Хранителем немовлят. До Симеона й Анни молилися про здоров’я всіх новонароджених. Існувала ще одна назва цього дня: Починки. Відсьогодні селяни починали ретельно готуватися до весняних посівних робіт. Лагодили сільськогосподарський інвентар: вози, борони. Спостерігали за погодою: якщо падав великий лапатий сніг – на мокре й дощове літо.

Іменинники сьогодні Семен, Анна, Микола.

12-13-ий місячні дні. Місяць гостюватиме у трохи мізантропічного Рака. Люди сьогодні поділятимуться на тих, хто навіює і тих, хто піддаватиметься навіюванню (а хіба це буває не завжди?) Жінки будуть більш дієвими, більш вимогливими, як кажуть, робитимуть «погоду». Натомість від чоловіків чекати рішучості та ініціативи не варто. У найближчий тиждень більш ефективними будуть ті, хто схилятиметься до компромісу. Натиском і нахрапом досягнути чогось серйозного не вдасться. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1911 році: – -23,2, а найтеплішим у 1957 – + 11,8.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-