Презентували книгу Сергія Тихого

Презентували книгу Сергія Тихого "Перемагають лише переможці"

Фото
Укрінформ
В Укрінформі відбулася презентація книги "Перемагають лише переможці" відомого журналіста, головного редактора “Газети по-київськи”, а нині головного редактора відділу оперативної аналітики в агентстві Сергія Тихого.

Як розповів автор, у книзі містяться роздуми про те, який шлях пройшла Україна за останні роки, як змінилася, і про відповідальність українців за майбутнє, як своє, так і країни.

“Мені здається, що в житті кожної людини настає такий момент, коли треба подивитися на себе і запитати: а які ти маєш взагалі переконання, що ти думаєш з того чи іншого приводу? Здається, що просто бути таким собі обивателем в хорошому сенсі цього слова і чекати, як повернеться історія, як повернеться влада, в якій країні, в результаті, будеш жити ти і твої нащадки... Мені хотілося нагадати людям, що треба, принаймні, кожному обивателю, але уявляти собі майбутнє, хотіти конкретного майбутнього для своєї країни”, - сказав Тихий.

Сергій Тихий
Сергій Тихий

На думку автора, саме з цим усвідомленням власного майбутнього у українців є проблеми.

Автор визначив для себе певне коло проблем і питань (які дотичні і до долі кожного українця), на які дає відповіді. Водночас, у книзі є і спогади автора про кожну визначну подію в новітній історії Україні, які вже стали певними віхами і потребують переосмислення, аналізу і визначення напрямків, у яких вони будуть розвиватися. Це і питання двох революцій і війни, яку зараз переживає країна, і переосмислення певних історичних фактів, питання мови і комплексу меншовартості українців, болісні і критичні моменти в історії України, які ми маємо усвідомити, тощо.

Презентація книги Сергія Тихого "Перемагають лише переможці" в Укрінформі / Фото: Мінченко Геннадій, Укрінформ

До книги також включені три інтерв'ю: з кінорежисером, лауреатом Шевченківської премії, автором документального фільму про 1918 рік “Апельсинова долька” Ігорем Кобриним, науковцем, співробітником Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. Кураса Володимиром Куликом та журналістом, власкором “Новой газеты” в Україні Ольгою Мусафіровою.

Як зазначив на презентації генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко, символічно, що роздуми стосовно відповідальності українців за свою долю суголосні тому, що 100 років назад говорив Дмитро Донцов, який очолював Державне телеграфне агентство (згодом воно називалося РАТАУ, ДІНАУ, а тепер Укрінформ).

Олександр Харченко
Олександр Харченко
Читайте також: На фасаді Укрінформу відкрили меморіальну дошку Дмитру Донцову

“Сьогодні ми відкрили пам'ятну дошку Дмитру Донцову. Хочу навести його цитату: “Роки 1917-18 ще повторяться. Тоді треба буде, щоб на чолі нації стояла нова провідна верства, яка об'єднає і поведе за собою націю, не об'єднуючись з живими трупами і не радячись із слабкими про силу, сліпими - про світло, а з розбійниками - про мир і згоду”. Своєрідним продовження цієї лінії є книга Сергія Тихого. Як Донцов розумів, що лише люди, які вірять у свою перемогу, можуть перемогти, так і Сергій Наумович цю лінію сформулював. І дуже прикметно, що заголовок книги “Перемагають лише переможці”, але, з іншого боку, є підзаголовок: “Книга про те, що українцям час змінюватися”. Він теж показує, що лише віри сліпої та уповання на те, що все зробить президент або парламент, теж замало”, - наголосив Харченко.

Презентації книги Сергія Тихого “Перемагають лише переможці” відбудуться найближчим часом у Одесі, Львові, Ужгороді. Книга буде розповсюджуватися в одній із мереж книжкових магазинів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-