На Вінниччині створять музей автора саундтреку фільму “Вогнем і мечем”

На Вінниччині створять музей автора саундтреку фільму “Вогнем і мечем”

Укрінформ
У селі Махнівка Козятинського району Вінницької області збираються відкрити музей композитора, поета й автору пісні «Гей, соколи!» Тимка Падури.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька.

«Тимко, або Томаш Падура народився на Вінниччині і, згідно з історичними даними, був похований у Махнівці. Його могилу шукали багато років, і тільки у вересні 2016 року місцевий краєзнавець Микола Купчик виявив на одному з кладовищ місце поховання видатного композитора. Місцева громада вирішила вшанувати його пам’ять, встановивши пам’ятний знак, а також створити на його честь музей», – розповіла Висоцька.

Читайте також: Запорізький мурал поєднав три покоління захисників України

За її словами, минулого року науковці та краєзнавці провели кілька експертних обговорень з приводу меморіальної музеїзації постаті Падури. Наразі дібрано історичні документи про його життя й діяльність на Вінниччині, а також внесок у розвиток української поезії та музики. Архівні матеріали напрацьовуються і формуються у хронологічному порядку. Експонати для майбутнього музею тільки розпочинають збирати.

Паралельно розробляються проекти майбутнього пам’ятника Тимка Падури, - два варіанти вже запропонував вінницький скульптор Юрій Козерацький. Встановити пам’ятник планують на території Махнівської музичної школи.

Тимко Падура – польсько-український поет, композитор та торбаніст. Брав участь у польському Листопадовому повстанні 1830-1831 років, бився у загоні Вацлава Жевуського. Його найпопулярнішим твором польською мовою є пісня «Гей, соколи!»,яка звучить у фільмі Єжи Гофмана «Вогнем і мечем». Деякий час композитор мешкав у Махнівці на Вінниччині. Помер у 1871 році у Козятині в маєтку свого друга Миколи Васютинського.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-