У Мексиці знайшли храм бога

У Мексиці знайшли храм бога "з обдертою шкірою"

Укрінформ
Археологи повідомили про важливу знахідку - на території Мексики їм вдалося віднайти храм Шіпе-Тотека.

Про це повідомляє ВВС.

В ацтекській міфології Шіпе-Тотек - це божество, пов'язане з оновленням природи, землеробством і змінами пір року. Його ім'я можна перекласти як "Той, що з обдертою шкірою".

Традиційно священнослужителі регіону віддавали йому шану, вдягаючи маску зі шкіри принесених в жертву людей.

Предмети, які археологам вдалося віднайти у штаті Пуебла, датовані 900-1150 роками нашої ери. Ймовірно, це найдавніші предмети, присвячені Шіпе-Тотеку, які вдавалося знайти на території Мексики.

В інституті національної антропології й історії Мексики кажуть, що 85-сантиметрове керамічне зображення божества виявили у відносно хорошому стані, хоча деякі елементи виробу відділилися одне від одного.

На місці також знайшли два величезних черепи, вирізані з вулканічної породи. Вага кожного з них - близько 200 кілограмів.

Читайте також: Вхід до Кам’янець-Подільської фортеці здорожчає

Вважається, що згадки про Шіпе-Тотека вперше з'являється ще у доацтекський період. Як правило, його зображували у сандалях, з пов'язкою на стегнах і обтягували людською шкірою.

Ацтекський фестиваль здирання шкіри під назвою Тлакашипеуаліцтлі був присвячений саме Шіпе-Тотеку.

Центральна подія фестивалю - гладіаторські бої, в яких, як правило, брали участь люди, захоплені в полон під час війни. Після бою з них здирали шкіру і вирізали серця - таким чином віддавалася шана Шіпе-Тотеку.

Фото: INAH.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-