"Снігова королева" та "Вечори на хуторі біля Диканьки": Нацопера запрошує до свят

Укрінформ
Національна опера України запрошує гостей на новорічно-різдвяні свята, де у січні, під Старий Новий рік, на них очікує балет-фантазія "Вечори на хуторі біля Диканьки", а на Водохреща - балетна казка "Снігова королева".

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі театру.

Як зазначається, балет "Вечори на хуторі біля Диканьки" на музику Євгена Станковича в афіші 13 січня. На глядачів чекає видовищна вистава, багата на народні звичаї та повна іронії. У головних партіях: Тетяна Льозова (Оксана), Тетяна Андреєва (Солоха), Тетяна Голякова (Цариця), Микита Сухоруков (Вакула), Даниїл Сілкін (Чорт), Микита Соколов (Дяк), Владислав Іващенко (Голова), Ігор Буличов (Чуб) та ін. Диригент-постановник - Аллін Власенко, балетмейстер-постановник - Віктор Литвинов, художник-постановник - Марія Левитська.

Балет за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена "Снігова королева" - 19 січня о 12:00 та о 19:00. Лібрето та музичну концепцію вистави створили художній керівник балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі та диригент Олексій Баклан. В основі вистави - музика Петра Чайковського, а також твори Анатолія Лядова, Антона Рубінштейна, Едварда Гріга, Жюля Массне. Крім того, використано фрагменти двох симфоній Чайковського - 6-ої та "Манфред".

Читайте також: На львівську сцену повернуться “Різдвяні фантазії”

Проект "Українські оперні зірки у світі" теж не залишився осторонь подарунків: солістка Національної опери України Людмила Монастирська та запрошена солістка Олена Бєлкіна співатимуть в опері "Норма". Але й під час свят театр не забуває про значущі дати своєї історії та країни: опера "Набукко" буде виконана на честь видатного хормейстера Льва Венедиктова, а "Реквієм" Моцарта вшанує пам’ять жертв Голокосту.

У січні також на сцені Нацопери прозвучить "Норма" В. Белліні (12 січня), яка подарує зустріч одразу із двома зірками - Людмилою Монастирською у ролі Норми та Оленою Бєлкіною у ролі Адальжізи. Диригент-постановник - Микола Дядюра; режисер-постановник - Анатолій Солов'яненко; хормейстер-постановник - Лев Венедиктов; художник-постановник - Андрій Злобін; художник костюмів - Ганна Іпатьєва; балетмейстер-постановник - Аніко Рехвіашвілі.

27 січня відбудеться вечір пам'яті жертв Голокосту - "Реквієм" В.-А.Моцарта. Цей твір належить до золотого фонду академічної музики, є однією з найбільш відомих у світі скорботних мес, останнім творінням геніального композитора. Робота над втіленням твору проходила під керівництвом Миколи Дядюри та Богдана Пліша. Реквієм прозвучить у виконанні Тетяни Ганіної, Анжеліни Швачки, Дмитра Іванченка, Тараса Штонди, хору та симфонічного оркестру театру.

30 січня прозвучить опера "Набукко" (Дж.Верді), присвячена пам'яті видатного українського хормейстера Льва Венедиктова. Прем'єра відбулася у березні 2016 року. Як і в день прем'єри, партію Абігайль виконає солістка Національної опери Людмила Монастирська, яка з цією партією вже протягом декількох сезонів виступає на кращих сценах світу. У головних партіях також Олександр Мельничук (Набукко), Анжеліна Швачка (Фенена), Сергій Магера (Захарія, іудейський первосвященик), Дмитро Іванченко (Ісмаель). Режисер-постановник - Анатолій Солов'яненко. Диригент-постановник - Микола Дядюра. Художник-постановник - Марія Левитська. Хормейстер-постановник - Богдан Пліш.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-