29 листопада: народний календар і астровісник

29 листопада: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині святого Матвія; хто сьогодні спотіє, хто піймає вдачу, а хто – оближе макогона    

Цього дня Церква вшановує євангеліста Матвія, одного з дванадцяти апостолів і найближчих учнів Ісуса, автора першого канонічного Євангелія – від Матвія. Ім’я Матвій перекладається як «Дар Божий» (український відповідник – Богдан). Про цього апостола відомо не так вже й багато. Левій Матвій був митарем або, кажучи по-сучасному, податківцем. Податківець завжди був поміж двох вогнів: правителі вимагали безперебійних надходжень до казни, а простий люд, з якого податки власне й збиралися – ненавиділи митарів тихою ненавистю. До того ж, митарі в Стародавній Юдеї перебували на службі у римського прокуратора Юдеї (по суті в окупантів) і вважалися зрадниками. Спілкуватися з митарями було не тільки не бажано, але й гріхом. Матвій спокійно займався своєю справою, аж поки його не помітив Христос і не покликав за Собою. Чоловік, наче все життя тільки того й чекав – встав і пішов за Спасителем, не питаючись «куди» й «навіщо». За переказами, євангеліст Матвій загинув мученицькою смертю, проповідуючи Слово Боже чи то в Ефіопії, чи то в Грузії.

Вважалося, що відсьогодні остаточно замерзає земля. Наші пращури казали: «На Матвія кінь боїться груди», «На Матвія горобці збираються в табунці». Хоча, могла цього дня бути і відлига. Тоді казали: «На Матвія зима потіє».

Апостол Матвій є покровителем всіх бухгалтерів, податківців, митників і фінансистів.

Іменинники сьогодні Матвій, Михайло, Іван, Микола, Віктор, Василь.

Сьогодні 22 місячний день. Місяць нарешті знайде тепле містечко – і не де-небудь, а в пазусі в Діви. Те, що непокоїло нас учора і позавчора, сьогодні можна буде владнати. І владнати із зиском для себе, щось змінивши на краще. Під час переходу Місяця в зодіакальний знак Діви щось неодмінно змінюватиметься. Принаймні, нам під силу буде взяти ситуацію під власний контроль. Можливі якісь приємності та сюрпризи. Особливо для «вогняних» і «повітряних» знаків Зодіаку. Ближче до вечора критичний підхід і раціональний погляд на речі почнуть пручатися необґрунтованому ентузіазму. Така собі корисна мить «критичного мислення». Фартового четверга!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1915 –  -19,4, а найтеплішим у 1898 – +12,6.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-