У львівській поліклініці знайшли унікальний стінопис

У львівській поліклініці знайшли унікальний стінопис

Укрінформ
У Львові в міській поліклініці, розташованій у старовинному будинку в середмісті, знайшли унікальний стінопис на стелі сходової клітки.

Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

“Будинок на вул. Руська, 20 збудований у1905-1906 році за проектом українського архітектора Івана Левинського для страхового товариства «Дністер». До розпису цього будинку він залучив двох художників — поляка Тадеуша Обмінського, який робив аранжацію фасаду, та українця  Олександра Лушпинського,  який аранжував інтер’єр. Саме йому належить авторство стінопису сходової клітки, який зараз відкрився”,- зазначила  начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

За її словами, у радянські часи цей будинок віддали під поліклініку, яка мала свої стандарти,— все мало бути побілене і гладеньке. Тому всі розписи позамальовували. Але збереглося багато досліджень та фото. Тому при ремонті поліклініки реставратори відкрили розпис.

Читайте також: Українські святині у Вільнюсі увійшли до Топ-100 країн Балтії

Крім того, у рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста», який фінансувався німецьким урядом, була зроблена реставрація всієї металічної частини оздоблення будинку - двох вхідних дверей, усіх металевих решіток на балконах і металевої решітки на даху. Цьогоріч коштом міського бюджету відреставрують вікна. А згодом і фасад, цінний своїм керамічним оздобленням.

Також буде відновлена сходова клітка, де знайшли стінопис. Тут є цілий комплекс мистецьких елементів— і художній метал, і огорожа сходів, і колони з ліпниною. 

Фото: Львівська міськрада

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-