11 листопада: народний календар і астровісник

11 листопада: народний календар і астровісник

Укрінформ
У католиків сьогодні святого Мартина, а в нас – Анастасії Вівчарниці; що робить нині білка і чого очікувати від Козерога 

Католики – передусім німці та французи цього дня вшановують святого Мартина, єпископа Турського, який вважається покровителем бідняків, солдатів, біженців і мельників. За легендою, святий Мартин був солдатом і віддав половину свого плаща майже голому жебраку. Колись Мартин Милостивий був одним із найшановніших святих Європи. Лише в одній Франції в добу Середньовіччя його ім’ям було названо понад 3 500 храмів. Не менше культових споруд, присвячених Мартинові, було і в сусідній Німеччині. Приміром, у ХІІ столітті в Кельнському архієпископстві йому було присвячено більше храмів, ніж Діві Марії та святому Петру разом узятим. У Західній Європі це свято символізувало те ж саме, що й приміром, Дмитрія Солунського в Україні: цілковите завершення сільськогосподарського сезону. Цього дня розраховувалися з наймитами, батраками, міняли господарів, сплачували податки, укладали нові орендні договори. Саме цього дня в 1810 році в Пруссії було скасовано кріпосне право. До дня святого Мартина в Німеччині в школах і дитячих садках влаштовують вечірню ходу з саморобними паперовими ліхтарями і вершником у формі римського воїна. Святковою стравою є запечена мартинівська гуска.

А в нас – преподобномучениці Анастасії Римлянині, яку в народі вважали покровителькою овець і вівчарів. Цього дня годилося стригти овець, пригощати пастухів-вівчарів, дякувати їм добрим словом і ласувати овечим сиром. Сьогодні білка робить останні зимові запаси.      

З іменинами вітайте Анастасію, Марію, Аврама, Анну.

4 і 5-ий місячні дні. Настрій – учорашній, майже урочистий, піднесений, наче прапор ясного травневого ранку, - якось непомітно згорнеться, мов би та скатертина-самобранка. Місяць перейде в знак Козерога. Превалюватимуть два питання: «треба» і «не треба». У тренді прагматизм, чіткий, ясний, не затьмарений емоціями погляд на речі. Ми не тільки бачитимемо проблеми, але й, що головне, матимемо сили і бажання ними займатися. Не бійтеся проявляти власні почуття й емоції, відстоювати власну думку й переконання. Сміх, сльози, радість, зажура – всьому свій час, а емоційна відкритість позбавить вас від багатьох проблем психологічного характеру. Саме час працювати з травами: робити настоянки, відвари, чаї, визначатися з трав’яним лікуванням (що там каже про трави пані Супрун?). Уникайте метушні. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1897, 1993 роках –  -13,9, а найтеплішим у 1927 – +16,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-