10 листопада: народний календар і астровісник

10 листопада: народний календар і астровісник

617
Ukrinform
Хто сьогодні святкуватиме, чи будуть всередині грудня сильні морози і навіщо слухати музику 

Сьогодні Всесвітній день бухгалтерії, або День бухгалтера – професії, без якої і двірники, і президенти опинилися б без зарплати. Саме цього дня 1494 року в Венеції було опубліковано книгу Луки Пачіоллі «Все про арифметику, геометрію і пропорцію», яку називають першою книгою про бухгалтерію. Це неофіційне свято, у багатьох країнах існують свої національні дні бухгалтера, зокрема в Україні День бухгалтера святкують 16 липня. 

Також цього дня Церква вшановує великомученицю Параскеву П’ятницю. Цей день у давнину святкували лише жінки і дівчата – не пряли, не шили, не прали, не в’язали і не розчісували волосся. Парубки на Параскеву постували аби Господь послав вродливу і хазяйновиту дружину. Дівчата – щоб вдало вийти заміж, а також, щоб майбутній чоловік не був п’яницею. Їм цього дня не можна було сміятися і співати. Також не можна цього дня щось позичати і віддавати, щоб «не віддати щастя».

Прикмета на Параскеву: «Якщо день сонячний, то чекай теплої зими, хмарно – всередині грудня будуть сильні морози». Якщо цього дня йде дощ, наступного року не буде груш. До речі, в Україні цього року рекордний урожай яблук, а  от з грушами – не склалося. Вирощувати грушу важче ніж яблуню, та й умови зберігання відрізняються. Груша нині в нас майже вся імпортна, тому й коштує дорого. Надалі її ціна тільки зростатиме. Лідерами з експорту груш у світі є… так, Китай, Нідерланди, Бельгія, ПАР, Чилі та Італія.   

З іменинами вітайте Параску, Стефана,Максима, Івана, Арсенія, Дмитра.

Сьогодні вже 3 і 4-ий місячні дні. Нині варто добре й плідно відпочити, зробивши акцент на серйозному мистецтві, приміром класичній музиці. Серйозна музика викликає мозкову активність, яка змінює сіру речовину, якою ми думаємо – товщу кори, організацію нервових шляхів у ній. Це надскладна когнітивна діяльність. Тобто, якщо слухати Вєрку Сердючку – це одне, а якщо приміром Шенберга – це зовсім інше. Можна сказати, що слухаючи щось складне, ми відсовуємо подалі від себе Альцгеймера й робимо інвестиції у власну старість. Вдалими цього дня будуть і романтичні стосунки. Втім не все, що сьогодні видаватиметься важливим і значущим, має серйозну перспективу. Радше за все – це просто яскрава пригода. Але й за неї не забудьте подякувати.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1897 –  -12,2, а найтеплішим у 1927 – +18,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-