У Житомирі презентують дослідження про культурно-мовні традиції поліщуків

У Житомирі презентують дослідження про культурно-мовні традиції поліщуків

Укрінформ
У Житомирському державному університеті ім. І. Франка презентують результати дослідження культурно-мовних традиції поліщуків, які є однією з найбільших етнографічних груп України.

Як повідомляє прес-служба Житомирської ОДА, прес-конференція, присвячена дослідженню, відбудеться у День української писемності та мови.

«9 листопада у День української писемності та мови, Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва у конференц-залі Житомирського державного університету ім. Івана Франка відбудеться прес-конференція за підсумками реалізації проекту національно-патріотичного виховання «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Поліщуки», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що у вересні група молодих дослідників із 15 областей України вирушила в експедицію до віддалених сіл Житомирського Полісся з метою вивчення життя, побуту, мови, звичаїв реальних носіїв і хранителів древлянської культурно-мовної спадщини.

Експедиція побувала у містах Коростень та Овруч, а також у селах Бігунь та Селезівка Овруцького району, селі Вигів Коростенського району, селах Бовсуни та Діброва Лугинського району.

Читайте також: На Тернопільщині стартував фестиваль лемківської культури

У рамках реалізації проекту з’явилися навчально-методичний посібник «Єдність у різноманітності. Поліщуки», відеофільм із ідентичною назвою, фотовиставка, у яких відображені стан, проблеми та перспективи збереження мовно-культурних особливостей поліщуків.

Фото: www.oda.zt.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-