Пацієнтські організації вимагають призупинити дію Нацпереліку ліків

Пацієнтські організації вимагають призупинити дію Нацпереліку ліків

Укрінформ
Представники пацієнтських організацій вимагатимуть від Президента призупинити дію Нацреєстру основних лікарських засобів, позаяк він блокує закупівлю життєво необхідних ліків для орфанних хворих.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила член Громадської Ради МОЗ України із захисту прав пацієнтів, голова Ради ГС «Орфанні захворювання України» Тетяна Кулеша.

“Ми будемо звертатися до Президента України призупинити дію Національного переліку лікарських засобів. До розробки переліку не було залучено ані лікарів, ані пацієнтів. З 2016 року ми зверталися до МОЗ врахувати наші пропозиції щодо забезпечення орфанних хворих життєво необхідними ліками. Також неодноразово просили керівництво МОЗ дати нам розрахунки того, скільки коштує Національний перелік для України загалом та конкретного регіону”, - наголосила Кулеша.

Читайте також: Кількість хворих на кір в Україні цього року може стати рекордною - МОЗ

За її словами, пацієнти з тяжкими хворобами не можуть отримати необхідні препарати, хоча на їхню закупівлю закладено у міські бюджети десятки мільйонів гривень.

“У тому вигляді, в якому Нацперелік діє сьогодні, він блокує здійснення закупівель ліків, медичних виробів та дієтичного лікувального харчування для тисяч пацієнтів з рідкісними хворобами. На регіональних рівнях хворі не можуть отримати лікування, бо це суперечить постановам Кабміну № 180. Там зазначено, що будь-які препарати поза Нацпереліком можуть закуповуватися лише після повного забезпечення ліками з переліку. Це призвело до того, що, наприклад, у Києві у програмі “Здоров’я киян” закладено 12 млн грн на ліки для пацієнтів з хворобою Гоше. Однак департамент охорони здоров’я не може їх закупити, бо назв цих препаратів немає у Нацпереліку. Це стосується й препаратів для лікування муковісцидозу (закладено 6 млн грн), ювенільного ревматоїдного артриту (закладено понад 12 млн грн)”, - сказала Кулеша.

Вона наголосила, що низку життєво необхідних препаратів не включено до Національного реєстру.

“Є велика кількість нозологій, що не забезпечуються лікуванням за держпрограмами. Ці пацієнти могли б отримувати лікування за рахунок закупівель ліків на регіональному рівні. Але саме постанова КМУ № 180 блокує можливість доступу цих пацієнтів до лікування. Ми неодноразово зверталися до керівництва МОЗ, голови експертного комітету з проханням, щоб орфанних пацієнтів вивели з-під дії Нацпереліку, згідно з законом, або повністю переглянути перелік. На жаль, жодних наших прохань, листів, пропозицій не було враховано. Стан наших пацієнтів жахливий”, - наголосила Кулеша. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-