2 листопада: народний календар і астровісник

2 листопада: народний календар і астровісник

Укрінформ
Від чого зцілює святий Артемій і чи можна сьогодні пускатися берега. 

Цього дня Церква згадує великомученика Артемія Антіохійського. Цей святий був воєначальником при імператорі Костянтині Великому і його сині Констанції. За воєнні здобутки і звитягу був удостоєний посади римського намісника Єгипту. Коли ж до влади прийшов Юліан Відступник і почались гоніння на християн, Артемій відкрито став на бік віруючих. За це його схопили, піддали тортурам і обезголовили у 363 році. Після страти військового, його тіло забрала одна антіохійська дияконіса і перевезла до Константинополя, де поховала в храмі Іоанна Предтечі. В 1073 році часточку мощей святого Артемія привезли в Києво-Печерський монастир.

Цьому святому, так само як великомучениці Варварі, богомільні люди молилися аби уникнути випадкової смерті, а також про зцілення від різних фізичних недугів і хвороб, зокрема від гриж. Господині, які з якихось причин не поквасили капусту на зиму – могли це зробити на Артемія.

Іменинники нині Артемій, Олександра, Анастасія, Микола, Герман, Леонід.

Сьогодні 24-ий місячний день. Місяць у Діві обіцяє нам прагматизм і діловитість. Цінуватимуться не солоденькі обіцянки, «слова, слова, слова», а несуєтливі реальні вчинки, дії. Вдача усміхатиметься посередникам. Вітається активність, заняття спортом, силові вправи. Сприятливий час для багатьох справ, крім, хіба що, далекої дороги і мандрів. Треба триматися дому, рідного берега, бути десь поблизу нього. Участь у велелюдних масових заходах не бажана. Для хворих може настати несподіване зцілення. Стихія дня – метал, щасливі кольори – жовтий, золотий, янтарний.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1979 –  -10,4, а найтеплішим у 1926 – +17. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-