Супрун пояснила, як йога бореться зі стресом

Супрун пояснила, як йога бореться зі стресом

Укрінформ
Йога — це чудовий варіант фізичної активності, що допомагає тримати тіло та розум в тонусі.

Про це у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

“Якщо ви не маєте планів на ці вихідні, подумайте про заняття йогою. Це чудовий варіант фізичної активності, що допомагає тримати тіло та розум в тонусі. Йога має безліч напрямків та шкіл, втім в основному більшість практик включають вивчення технік дихання, медитації та різних динамічних та статичних позицій, що дозволяють впливати на безліч м‘язових груп. Водночас така активність має багато переваг для психічного здоров‘я”, - написала вона.

За її словами, йога є ефективним засобом боротьби із болем у спині, що допомагає залишатись рухливими людям з хронічним болем.

“Зокрема йогу радять і в клінічних рекомендаціях для людей з болем в спині. Якщо маєте біль в спині, для початку проконсультуйтесь зі своїм лікарем чи заняття йогою хороша опція для вас залишатись рухливими. Або ж спробуйте кілька простих вправ, щоби відчути чи це не викликає відчуття дискомфорту та посилення болю”, - додала Супрун.

Вона наголосила, що йога також допомагає боротися зі стресом. “Це відбувається шляхом зменшення гормону стресу кортизолу. А внаслідок дії ендорфінів ми почуваємось краще та щасливіше, коли практикуємо йогу”, - уточнила Супрун.

“Йога покращує якість сну. Зокрема поєднання фізичних вправ і технік дихання сприяє виділенню гормону мелатоніну, що виділяється вночі та допомагає нам засинати . Йога також має значний вплив на відчуття тривожності, стресу та хронічний біль, що зазвичай погіршують якість та тривалість сну”, - зазначила в. о. міністра охорони здоров'я.

Супрун поінформувала, що йога також покращує серцево-судинну систему. Так, за її словами, йога може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань так само, як і звичайні вправи, наприклад, швидка ходьба. Вона додала, що поєднання фізичної активності, дихання та медитації мають значний вплив на серцево-судинні фактори ризику.

“Йога заохочує більш збалансовано харчуватись. Люди, які займаються йогою, більш уважно ставляться до свого харчування. Дослідники визначили, що практика йоги сприяє кращому усвідомленню відчуття власного тіла та контролю емоцій. Що допомагає, до прикладу, не заїдати стрес їжею чи в цілому усвідомлено ставитись до її споживання”, - уточнила Супрун.

Читайте також: Супрун нагадала, чим не можна лікувати грип та застуду

За її словами, йога також покращує баланс та координацію, адже заняття йогою передбачають виконання контрольованих рухів, концентрацію уваги та статичні позиції. Зокрема, йога може бути корисна для людей літнього віку, щоби зберігати рухливість та тренувати пропріоцепцію.

“У багатьох людей йога асоціюється з високими духовними практиками, які важко інтегрувати у своє повсякденне життя. Втім це хороший вибір для занять фізичною активністю, що допомагає підвищити витривалість, зміцнити кістки й м’язи та стати більш гнучкими та рухливими”, - резюмувала Супрун.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-