26 жовтня: народний календар і астровісник

26 жовтня: народний календар і астровісник

1120
Ukrinform
Сьогодні  Іверської ікони Богородиці; хто кого перехолодить, до чого пахне вовча ягода і про що варто не забути.  

У Барселоні сьогодні розпочинається відомий у світі джазовий фестиваль, в Азербайджані – День граната, а в нас – Іверської ікони Божої Матері. Її ще називають Вратарницею. Ікона вважається чудотворною. За легендою її автором був євангеліст Лука, а оригінал образу зберігається в Іверському монастирі на горі Афон у Греції. Існує легенда, щодо обретіння ікони. Якось одна мешканка Нікеї, прагнучи врятувати святий лик від сплюндрування іконоборцями, опустила ікону в море. Там вона перебувала впродовж двох століть. В ХІ столітті ченці Іверського монастиря на Афоні побачили серед водної гладі величезний вогняний стовб, на якому перебував образ Богородиці. Святий преподобний Гавриїл Святогорець за вказівкою Пречистої Діви пішов по воді до ікони, взяв її і приніс у монастир. Але на ранок ченці побачили, що ікона Богородиці перебуває над воротами святої обителі. Так повторювалося декілька разів, аж поки ченці не залишили ікону там, де вона сама забажала бути. Відтоді вона називається Вратарницею.

До святої ікони Іверської Божої Матері звертаються під час сильної скорботи, цю ікону вішають при вході в оселю.   

Прикмети на сьогодні такі: «Розкукурікалися півні – до теплого гожого тижня»; «Вовча ягода перед дощем особливо пахне». А ще наші пращури казали: «Жовтень хоч і холодний, але листопад і його перехолодить». 

Нині день ангела у Злати, Веніаміна, Микити.

Сьогодні 17/18-й місячні дні. Місяць у Тільці. Енергетика дня пасивна, стихія вогонь, а символ – лід. День, сповнений протиріч. Все що з нами сьогодні трапиться – дзеркальне відображення того, що маємо в душі. День треба прожити спокійно й розмірено, пильнуючи думки і совість. Можливі фінансові помилки, імпульсивність у діловій і приватній сферах. Натомість займіться плануванням найближчого відпочинку.. Щасливі кольори – зелений, малахітовий, смарагдовий. Вони символізують повноту земного життя, радість і надію. Камінь – білий агат. Не забудьте смачно повечеряти.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1926 –  -5,1, а найтеплішим у 1945 – 19,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-