23 жовтня: народний календар і астровісник

23 жовтня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Євлампія Зимовказника; пізній гриб – пізній сніг і хто протистоїть Сонцю.

Сьогодні Іоанна Капістрана – католицького італійського святого ХV століття. Цей святий уславився тим, що був полум’яним проповідником і натхненником хрестових походів проти єретиків і турок. Святий отець затято воював проти гуситів у Чехії, аж поки його звідти не видворили; у Вроцлаві засудив до спалення 40 євреїв. До подібної жорстокості вдавався і в інших містах Європи. Підбивав німецьких князів до хрестового походу проти турок, але ті відмовилися брати участь в авантюрі. І тоді Капістран сам зібрав 60-тисячне військо, очолив його і повів в Угорщину. Він сприяв зняттю вікопомної облоги Бєлграда турками (1456; на думку багатьох сучасників тодішня перемога угорців над османами вирішила подальшу долю християнства в Європі), але невдовзі помер від чуми.

А в нас Євлампія, якого називали Зимовказником. Вважалося, що Євлампій зачиняє двері осені й відчиняє зимі. Прикмети такі: «Білка містить гніздо високо – на теплу зиму, низько – на люту»; «Спориш довго не змінює восени свого кольору – на щедрий врожай зернових наступного року»; «Пізній гриб – пізній сніг».

Іменини нині у Андрія.

Завтра повня, а сьогодні 14/15-ий місячні дні. Сонце переходить у сектор Скорпіона, посилюючи вплив на Землю протилежної Сонцю ділянки галактичного простору (сектор Тільця). Творчим силам Скорпіона (там Сонце) протистоятимуть «найтемніші» сили ділянки Тільця. Досить непростий період в усіх аспектах: міжособистісному, комунікаційному, фінансовому, дипломатичному, політичному і т.д. Налагоджені взаємини даватимуть «прибуток», а неврегульовані – «збитки». З 18 по 30 жовтня – час спонтанних, або добре продуманих змін. Майже так, як на перехресті: або рвонути прямо, або неквапом повернути. Головне, щоб не на червоне світло. Сьогодні автоматично перелаштовуються фізіологічні процеси і цілком свідомо – обставини. Якщо діяти розважливо і спокійно, то в найближчі два-три дні можна внести конструктивні зміни в подальшу тактику досягнення цілей, а то й у стратегію.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1999 – -5,4, а найтеплішим у 1935 – +21,1.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-