20 жовтня: народний календар і астровісник

20 жовтня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Чи  чекати холоду на Зимового Сергія й чого сподіватися від протистояння Сонця й Урану.

Сьогодні преподобного Сергія Послушливого, Печерського, в Ближніх печерах. Про життя цього святого відомо не надто багато. Жив він десь на межі ХІІ-ХІІІ ст., був ченцем Печерського монастиря в Києві. Його прізвисько Послушливий, з яким він увійшов не лише в історію Києво-Печерської лаври, але й усієї православної церкви, є досить промовистим і свідчить про надзвичайний послух і смиренність преподобного, які цінуються в чернецтві понад усе.

В народі на Сергія Послушного, або як його ще називали Зимового, вже чекали зими. Якщо земля на Сергія вкривається сніжком, то через місяць буде справжня зима. Коли ж ні – то й сніг упаде не скоро. Якщо вранці туман піднімається, утворюючи хмари, - перед дощем, а як припадає до землі – на сонячний день. Зима як зима, а от те, що найближчим часом в Україні вельми похолодає – Укргідрометцентр нам обіцяє… Прощавай, бабине літо!

Іменинники нині Сергії та Миколаї.

Невтомно змінюються цифри на місячному табло і сьогодні 12-ий місячний день. Новина: Сонце готується залишити знак Терезів, і треба сказати, що цей перехід, це розставання не буде легким і невимушеним, адже якраз навпроти світила розташувався його величність Уран, який завжди є дестабілізуючим чинником. З 18 по 30 жовтня це спонукатиме багатьох до необдуманих, ексцентричних дій і вчинків, наслідки яких навряд чи вдасться виправити. Звертайте увагу на все, що відбувається в ці дні, на всі, навіть найменші знаки. Це дозволить вам у майбутньому вчинити єдино правильний вибір і не купити «землю під водою». У побуті зверніть увагу на те, щоб усі члени вашої родини відчули себе комфортно й затишно.  

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1920 –  -5,6, а найтеплішим у 1921 – +20,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-