Держкіно розірвало контракт на створення фільму Слабошпицького про Чорнобиль

Держкіно розірвало контракт на створення фільму Слабошпицького про Чорнобиль

Укрінформ
Держагентство з питань кіно розірвало контракт на створення фільму "Люксембург", режисером якого є Мирослав Слабошпицький.

Про це повідомив голова відомства Пилип Іллєнко в інтерв’ю "Детектор медіа".

"Ми розірвали контракт на створення фільму "Люксембург". Компанія повертає нам кошти, вже частково повернула. Цього фільму не буде. Поки що. У такому варіанті", - сказав Іллєнко.

За його словами, Держкіно буде на найближчій колегії Мінкульту подавати заяву про виключення цього проекту з програми виробництва та розповсюдження національних фільмів.

"Я впевнений, що за інших обставин ми могли б відсвяткувати перемогу цього проекту на Каннському кінофестивалі ще минулого року. На жаль, це так – контракт розірваний за ініціативи продюсера. Ніякого іншого продюсера, який би претендував на те, аби зробити цей проект, на горизонті ми не бачимо", - додав Іллєнко.

Як повідомлялося, "Люксембург" - перший український проект, що отримав Global Filmmaking Award на кінофестивалі Санденс-2015 року у США і приз за найбільш багатообіцяючий проект CineMart Роттердамського кінофестивалю від каналу ARTE.

На кіноринку Каннського фестивалю 2015 року права на прокат ще не знятого фільму "Люксембург" були продані для територій Чехії, Словаччини, країн колишньої Югославії, Греції, Португалії, Бенілюксу. В процесі переговорів – продаж на території США і Франції.

Читайте також: Фільм "Технічна перерва" представить Україну на міжнародному кінофестивалі

Фінансові партнери фільму – CNC (Франція), Фонд Хуберта Белса Роттердамського кінофестивалю (Нідерланди), Сурфонд (Норвегія), Державне агенство України з питань кіно (проект є переможцем 7-го пітчингу Держкіно). Події фільму мали розгортатися у Чорнобильській зоні.

"Ми звернулися по коментар до режисера Мирослава Слабошпицького. І надаємо його відповідь: "Проект Слабошпицького про Чорнобиль існує. В якому форматі в ньому буде брати участь Держкіно і чи буде - буде оголошено окремо". У Міністерстві культури, у відповідь на наш інформаційний запит, повідомили: що до кінця 2018 року проведення колегій не заплановано", - пише "Детектор медіа".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-