18 жовтня: народний календар і астровісник

18 жовтня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Нині Даміана і Харитини; чи перечепився вже день і чи будуть клопоти в Місяця у Водолії.

Українська церква вшановує сьогодні преподобного Даміана пресвітера, цілителя, а також мученицю Харитину. Даміан пресвітер був учнем і послідовником самого Феодосія Печерського. Він найпершим серед печерської братії зажив слави цілителя. По його молитвах зцілювалося чимало люду. А ще Даміан уславився своїми аскетичними подвигами: святий упродовж життя вживав лише хліб і воду. Житіє преподобного Даміана описане Нестором Літописцем. Також воно присутнє в усіх списках Києво-Печерського патерика, починаючи з найдавніших. Перед смертю Даміан важко захворів і звернувся з палкою молитвою до Господа, аби Той дарував йому і Феодосію місце у Царстві Небесному. У відповідь на молитву ченцеві з’явився ангел, який сповістив, що Даміан «упокоїться разом із іншими святими в обителях Батька Небесного». Нині мощі цілителя Даміана знаходяться в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври, а віруючі моляться святому про зцілення від фізичних і душевних хвороб.   

У народі казали, що «Від Харитини день перечепився за пень і покотився вниз». Натомість ніч набирала сили. Якщо білка добре вилиняла до Харитини, то зима буде, як і годиться, доброю – в міру морозною і сніжною.

З іменинами вітайте Харитину, Матвія, Петра, Олексія, Макара, Пилипа.

Сьогодні 10 і 11-ий місячні дні. Місяць у Водолії. Час рішучих, але здебільшого спонтанних учинків. Місяць на своєму шляху до Марса спонукатиме багатьох до агресії, різких і несподіваних дій. Можуть виникнути проблеми в поїздках, переговорах, спілкуванні. Сьогоднішній день також досить несприятливий для фінансових операцій, ділових угод. Щоправда, неприємні моменти, які начебто несподівано виринуть у цей час, можна буде використати із зиском для себе – вони можуть стати саме тим потрібним пазлом, який дозволить нам ухвалити єдино правильне рішення. Або тим ключем, який допоможе зачинити старі двері, перед тим, як відчинити нові. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-