Президент Франкфуртського книжкового ярмарку: Хочу бачити Україну країною-гостем

Президент Франкфуртського книжкового ярмарку: Хочу бачити Україну країною-гостем

Ексклюзив
Укрінформ
Організатори найбільшої у світі книжкової виставки-ярмарку - Франкфуртської - вважають, що Україна цілком може стати одного разу країною-гостем.

Про це кореспондентові Укрінформу сказав президент Frankfurter Buchmesse Юрген Боос.

"Я б дійсно хотів, щоб Україна в найближчому майбутньому стала почесним гостем нашої виставки", - сказав він.

Він зазначив, що при виборі країни-почесного гостя організатори керуються не розміром країни, намагаються обирати не обов'язково найбільші і відомі своїми літературними досягненнями держави, а такі, які мають дійсно цікаву літературну спадщину, "в яких є що відкривати для себе".

Список країн-почесних гостей Frankfurter Buchmesse розписано аж до 2023 року. Зокрема, наступного року це буде Норвегія, потім - Канада. "Але потім все можливо", - підбадьорив Боос.

Він зазначив, що представники України завжди є присутніми на виставці у Франкфурті, а німецькі організації книгопродавців представлені в Україні. "У нас тісні контакти з авторами, з незалежними видавництвами, з літературним оточенням", - додав президент виставки.

Читайте також: На Франкфуртському книжковому ярмарку відкрили Український стенд

Поки ж, вважає він, можливо посилити присутність через інші формати, зокрема, шляхом організації різних форумів у рамках ярмарку.

У нинішньому році почесним гостем виставки є Грузія. Минулого року була Франція, до цього - Нідерланди і Фландрія, Індонезія, Фінляндія.

Уперше Франкфуртський книжковий ярмарок пройшов ще в 1473 році, коли у Франкфурт з'їхалися друкарі зі Швейцарії, Голландії, Англії, Польщі, Італії і Франції, щоб обмінятися своїми книгами. Нацисти заборонили її проведення, але в 1949 році, 70 років тому, виставка знову відкрила свої двері.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-