11 жовтня: народний календар і астровісник

11 жовтня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Харитона-сповідника; чому цього дня не підмітали в оселі та як убезпечитись від помилок. 

 Сьогодні Харитона-сповідника, який жив у ІІІ-ІV ст. в Іконії (місто в Малій Азії). Цей святий неодноразово страждав за віру. Під час гонінь на християн за імператора Авреліана (того самого, що ввів культ «Непереможного Сонця»), його мало не до смерті побили язичники. Потім кинули до в’язниці, де він пробув декілька років, аж поки не випустили по амністії при новому імператорові. Після звільнення Харитон пішов на Святу Землю, аби спасатися біля місць, де колись жив Ісус Христос, але потрапив прямісінько у логовище розбійників-головорізів. Його знову побили і взяли в трудове рабство. Якось нелюди хотіли його вбити, але Харитона дивовижним чином врятувала змія: вона отруїла власною отрутою вино, яке мали випити розбійники. Ті напилися й заснули на смерть. А Харитон відтоді зажив у їхній печері, влаштувавши там церкву. Невдовзі до нього долучилися послідовники, - таким чином з’явилася Фаранська лавра – перша чернеча обитель у Юдейській пустелі.

На Харитона утримувались від походеньок по гостях, натомість воліли сидіти вдома. «На Харитона мовчки сиди вдома», - казали в давнину. Також стереглися «чорного» «недоброго» ока і не підмітали в оселі – начебто зі сміттям можна було викинути і домовика, а ще, буцімто це може призвести до сварок...

Іменинники нині Антон, Іван, Юлія, Сергій, Кирило, Марія, Анна, Тетяна.

3 і 4-ий місячні дні. Місяць проходить по Скорпіону. Це означає, що в цей період ми відчуваємо все більш глибоко, звертаємо увагу на дрібниці та нюанси, стаємо більш підозрілими. Все це дуже непогано, але треба знати міру, щоб підозрілість не переросла у фобію. Збереження розумного балансу убезпечить нас від різноманітних помилок, хибних рішень і поспішних учинків. У ці дні зростають ризики аварій – реакції знижені. Можливі невеличкі «скандальчики» в родині. Бережіть власні ресурси (психологічні, емоційні, фізичні, фінансові) – вони вам невдовзі знадобляться, а також цінуйте й любіть тих, хто поруч.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1898 –  -5,8, а найтеплішим у 1935 – +24,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-