7 жовтня: народний календар і астровісник

7 жовтня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Текли-вишивальниці; навіщо зашивали голку в кучмі, та якими обіцяють бути дискусії. 

Нині Церква вшановує пам’ять першомучениці рівноапостольної Текли, учениці апостола Павла. Цього дня дівчата й жінки бралися за рукодільництво – пряли, ткали, вишивали. Голка була одним із найважливіших предметів домашнього вжитку, предметом-оберегом і знаряддям порчі. Знайдену голку не підбирали, вважаючи, що то відьма чи змій. Особливо, коли голка лежала гострим кінцем до того, хто її знайшов. В польських легендах йдеться про дівчат, зіпсутих злими духами – якщо їх привозили до святих місць – з їхніх вуст випадали голки і губилися в траві. Голку широко застосовували в чорній магії. Приміром, щоб позбавити чоловіка статевої сили, розігрівали голку так, щоб вона зігнулася. При цьому промовляли й відповідне замовляння. Для того, щоб позбавити відьму сили, брали її волосину, просиляли у вушко голки, потім – голку через очі жаби. Жабу садили в горщик і закривали в скриньці. Відьма могла бачити лише тоді, коли відчиняли скриньку. Щоб покійник, який помер у «нехрещені дні» (тобто від Різдва до Хрещення) не став упирем, його кололи голками. Польські цигани клали покійникові під язик 2 голки чи булавки. Лікувалися голкою і від лишаю: брали «мрецьку» голку і обводили нею навколо болячки. Або хрест-навхрест. Голку, куплену на знайдені гроші, зашивали в кучмі на щастя. Вона також ще й лихі думки відганяла.

З іменинами вітайте Віталія, Василя, Сергія, Андрія, Павла, Стефана, Владислава.

Неділя, 28-ий місячний день. Місяць у Діві. День накопичення позитивних емоцій і вражень, які генеруватимуться в позитивну енергію; його символ – лотос. З 7 до 15 жовтня посилиться фактор поспішності опрацювання інформації. Це означає, що наші висновки будуть дещо упередженими, думки тенденційними. Підвищиться градус гостроти і деструктивності суспільних дискусій. Післязавтра місяць обновиться у Терезах, тож у цей період зростають ризики різноманітних аварій. Не забудьте про прогулянку на свіжому повітрі. Безхмарно-безжурної неділі, а завтра вранці не забудьте обов’язково встати з правої ноги.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1939 –  -4,2 а найтеплішим у 1966 – +26,3.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-