Сьогодні оголосять лауреата Нобелівської премії з фізики

Сьогодні оголосять лауреата Нобелівської премії з фізики

476
Ukrinform
Нобелівський комітет Каролінського інституту у Стокгольмі 2 жовтня оголосить лауреата Нобелівської премії у сфері фізики 2018 року.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Торік нагорода у цій царині дісталася дослідникам гравітації Райнеру Вайсу, Беррі Берішу і Кіпу Торну.

Як відомо, 1 жовтня оголошено лауреатів Нобелівської премії з медицини 2018 року. Ними стали двоє вчених зі США і Японії Джемс Еліссон і Тасуку Хондзьо – за відкриття в сфері боротьби з раком.

3 жовтня у Стокгольмі стане відомий лауреат премії з хімії.

Лауреата Нобелівської премії миру 5 жовтня оголосить Норвезький Нобелівський комітет. У вересні Верховна Рада України ухвалила постанову про висунення на Нобелівську премію миру засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова. Цьому передував лист колишнього Нобелівського лауреата Лєха Валенси, в якому він висуває Сенцова на Нобелівську премію миру.

Читайте також: Нобелівський комітет назвав лауреатів у галузі медицини

8 жовтня Шведський центральний банк має оголосити переможця премії з економіки.

Шведська академія, яка вручає Нобелівську премію з літератури, повідомила, що цього року не обиратиме переможця через скандал, що спалахнув в установі, найбільший після заснування понад 100 років тому. Академія дійшла висновку, що не готова обирати переможця 2018 року, оскільки виявилася втягнутою у скандал щодо порушення сексуальних прав, що спонукало кількох членів правління залишити цю установу. 4 травня академія оголосила, що цьогорічну нагороду вручатимуть 2019 року.

У перший день Нобелівського тижня шведський суд засудив до двох років в'язниці за звинуваченням у згвалтуванні фігуранта скандалу фотографа Жан-Клода Арно, чоловіка члена Шведської академії Катаріни Фростенсон. 72-річного Арно визнали винним у сексуальному насильстві. Сам він заперечує висунуті обвинувачення і обіцяє оскаржити вирок.

Церемонія вручення нагород відбудеться у грудні в Стокгольмі й Осло.

Сума Нобелівської премії становить 9 мільйонів шведських крон, це приблизно 1,1 мільйона доларів.

Фото: gazeta.ru

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>