У Варшаві відбувся творчий вечір Дмитра Павличка

У Варшаві відбувся творчий вечір Дмитра Павличка

Фото, відео
Укрінформ
У посольстві України у Польщі відбувся творчий вечір Дмитра Павличка, на якому презентували збірку віршів польського поета Ярослава Івашкевича “Вежі” та перекладів їх українським письменником.

Участь у заході взяли представники творчої інтелігенції двох країн, перекладачі, дипломати, журналісти, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Дмитро Павличко - це не тільки посол, це лідер, це людина з великої букви, це поет і перекладач. Але найбільше, чим би я хотів його охарактеризувати, це — велика енергія, енергія яка робить зміни, яка творить дива і яка працює над польсько-українським зближенням”,- заявив посол України Андрій Дещиця.

Директор музею Івашкевичів Маріуш Ольбромський зазначив, що Івашкевич дуже високо оцінював переклади Павличка.

Читайте також: Смерть буває дуже смішною: Беґбедер презентував у Києві новий роман

“Ця книжка народжувалася багато років, адже Павличко перекладав вірші Івашкевича ще за його життя, а в Ставиську (маєток-музей Івашкевича - ред.) збереглися листи Івашкевича до Павличка, в яких він писав, що переклади є навіть кращими за оригінали”,- зазначив Ольбромський.

За його словами, польський поет любив Україну, про українців писав "гарно і мудро".

Сам Павличко зауважив, що полюбив творчість Івашкевича, коли зрозумів, що вона є продовженням і ще глибшим проникненням в українську історію, ніж в іншого польського поета Юліуша Словацького.

“Від Словацького до Івашкевича немає далекої дороги, це — найближчі і найкращі два великі польські поети, які вважали Україну для себе братньою країною”, - заявив Павличко, додавши, що вони обидва благословляли боротьбу українців за незалежність.

Під час творчого вечора він читав свої переклади віршів Івашкевича зі збірки “Вежі”, а також згадував про свою роботу на посаді посла України в Польщі упродовж 1999-2001 років.

Поезії Івашкевича та їх переклади на вечорі читали також польські й українські актори.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-